Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Przeczytaj!
Reklama

ZUT otwiera swoje drzwi. Będą pokazy, wykłady i konkursy

Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie otwiera swoje drzwi dla przyszłych studentów. Zapraszamy od czwartku (17 marca) do piątku (18 marca) do Centrum Dydaktyczno-Badawczego Nanotechnologii ZUT przy al. Piastów 45, gdzie nasi najlepsi specjaliści, zaprezentują ofertę edukacyjną uniwersytetu wraz z możliwościami dalszego rozwoju.
ZUT otwiera swoje drzwi. Będą pokazy, wykłady i konkursy

Dzień otwarty na ZUT rozpocznie się w czwartek, 17 marca o godz. 9.00 w holu głównym „Nanotechnologii" przy al. Piastów 45.  

 

W centralnym punkcie informacyjnym, przyszli studenci będą mogli zapoznać się ze szczegółową ofertą i procesem rekrutacyjnym na najbliższy rok akademicki 2022/23, podpytać doradców zawodowych
o szanse na rynku pracy, zaczerpnąć wiedzy na temat studenckich wyjazdów zagranicznych, porozmawiać o programach stypendialnych. Przedstawiciele uczelni opowiedzą również
o udogodnieniach, z których będą mogły skorzystać osoby z Ukrainy. Nie zabraknie ciekawych pokazów, warsztatów, wykładów i konkursów. Punkt centralny czynny będzie w godz. 9–18 (czwartek) oraz 9–16 (piątek).  

 

ZUT to dwa światy – przyrody i inżynierii. Nasz uniwersytet otwiera wiele drzwi 

Z myślą o maturzystach otworzą się wszystkie wydziały uniwersytetu, których pracownicy i studenci przybliżą licealistom zakres kształcenia, pokażą pracownie i laboratoria, zaznajomią z działaniem wybranych specjalistycznych urządzeń i maszyn, porozmawiają na tematy uczelniane i podyskutują trochę o tych popularnonaukowych.  

 

Świat przyrody 

Na Wydziale Kształtowania Środowiska i Rolnictwa odwiedzjący poczęstują się batonami proteinowymi ze świerszczy, oblanymi gorzką czekoladą z nutą pomarańczy. Ponadto w czasie spaceru po wydziale, dowiedzą się, w jaki sposób odwrócić postępujące w zastraszającym tempie zmiany klimaty. Przy ul. Papieża Pawła VI 3 (Wydział Nauk o Żywności i Rybactwa) maturzyści zajrzą do wiwarium, czyli miejsca prowadzenia badań laboratoryjnych z udziałem szczurów. W uniwersyteckiej zwierzętarni (Wydział Biotechnologii i Hodowli Zwierząt) młodzież zapozna się z bliska z jej mieszkańcami oraz odwiedzi laboratoria, w których dokonuje się oceny zdrowia pszczół, inseminacji pszczelich matek i pozyskuje wyprodukowany przez uczelniane i bardzo pracowite pszczoły miód. 

  

Świat inżynierii 

W podziemnych laboratoriach Wydziału Technologii i Inżynierii Chemicznej kandydaci na studia, dowiedzą się, jak otrzymać wodór z wody, zbudować nowoczesne baterie i urządzenia magazynujące energię oraz udoskonalić materiały, tak by były mniej łatwopalne. Na Wydziale Elektrycznym przyszli studenci zobaczą telewizyjne studio badań podstawowych, w którym znajduje się odcinający bodźce otoczenia system dźwięku sferycznego, składający się z 42 głośników oraz sprzętu do rejestracji video. Ponadto specjaliści z Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Mechatroniki prześwietlą każdego chętnego kamerą termowizyjną, wygrawerują w prezencie logo wydziału na znakowarce laserowej oraz sprawdzą za pomocą giętarki do rur, w jaki sposób jej nie przegiąć. 

 

Wszystkie budynki wydziałów można zwiedzać od godz. 9 do 18 w czwartek oraz do 16 w piątek. Szczegółowy program wydarzenia znajduje się na stronie: https://do.zut.edu.pl/live/lobby.

 

Fot. Parlament Samorządu Studenckiego ZUTOceń

Napisz komentarz
Komentarze
zachmurzenie duże

Temperatura: 20°CMiasto: Gryfice

Ciśnienie: 1018 hPa
Wiatr: 24 km/h

Reklama
Komentarze
Autor komentarza: KonradTreść komentarza: Haha kolejna? Ile tego jeszcze jest. Normalnie jak grzyby po deszczu co dla mnie jest wgl niezrozumiałe skoro dwarfs fortune jest legalnie online a do tego ładnie oddajeData dodania komentarza: 28.04.2022, 01:44Źródło komentarza: Autor komentarza: soniaTreść komentarza: Przy alergii na kurz i roztocza sprawdza mi się roomba, oczyszczacz i nawilżacz powietrza. Dzięki temu lepiej mi się oddycha, nie mam napadów kaszlu ani przewlekłego kataru. Pościel i ręczniki wymieniam co tydzień piorąc je w wysokiej temperaturze, żeby wybić alergeny. Data dodania komentarza: 13.01.2022, 20:12Źródło komentarza: Autor komentarza: MariannaTreść komentarza: W małych pomieszczeniach należy postawić na praktyczne rozwiązania, które ułatwią nam gotowanie i zabiorą mniej miejsca. U mnie świetnym rozwiązaniem okazał się sprzęt AGD Solgaz, który jest w umieszczony w zabudowie. Dzięki temu kuchnia zyskała lekką linię i nowoczesny styl, a piekarnik SP-34-PM łączy w sobie funkcję trzech urządzeń co w małych przestrzeniach jest bardzo cenne.Data dodania komentarza: 13.12.2021, 22:49Źródło komentarza: Autor komentarza: SylwiaTreść komentarza: Nigdy nie myślałam, ze odważ się kłaść płytki aż do momentu gdy zapragnęłam zmiany w mieszkaniu. W salonie i przedpokoju położyłam płytki z elastycznego klinkieru Elastolith. Dzięki nim uzyskałam przepiękny efekt cegły na ścianie. Praca z nimi to czysta przyjemność ponieważ łatwo się je docina i montuje. Innowacyjnością zaś jest właśnie fuga, której rolę odgrywa klej montujący, takie 2w1. Klej-fuga jest dostępna w różnych kolorach więc bezproblemowo można wybrać tą najbardziej pasującą.Data dodania komentarza: 09.12.2021, 21:52Źródło komentarza: Autor komentarza: WandziaTreść komentarza: Użytkuję sprzęt AGD firmy Solgaz i jestem bardzo zadowolona z ich innowacyjnych rozwiązań, który nie tylko przyczyniają się do oszczędności w domowym budżecie ale i samoczynnie włączają okap kuchenny po wykryciu gotowania. Już nie mam problemu, ze zapomniałam, a jak mi się przypomniało to miałam brudne ręce i okap nadawał się do ponownego mycia. Jeżeli chodzi o sprzątanie to w kuchni nie mam już tłustego osadu na szafkach gdyż kuchenka gaz pod szkłem to wyeliminowała.Data dodania komentarza: 09.12.2021, 21:42Źródło komentarza: Autor komentarza: PawełTreść komentarza: Ghost pepper byłby super ale za słodki jak dla mnie i mojej rodzinki. Ale wkońcu znalazłem jakiś ostry sos który jest ostry...Data dodania komentarza: 28.11.2021, 23:34Źródło komentarza:
Reklama