Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Przeczytaj!
Reklama

Przyszłość Europy: debaty o propozycjach obywateli z reprezentantami z Ukrainy

Zgromadzenie plenarne Konferencji w sprawie przyszłości Europy, podczas debaty z udziałem obywateli i parlamentarzystów z Ukrainy o roli Unii Europejskiej w świecie, omówi propozycje zgłoszone przez Europejskie Panele Obywatelskie.
Przyszłość Europy: debaty o propozycjach obywateli z reprezentantami z Ukrainy

Około 30 przedstawicieli Ukrainy będzie obecnych w ten weekend w Strasburgu na Konferencji w sprawie przyszłości Europy. Wśród nich znajdą się parlamentarzyści z Rady Najwyższej Ukrainy, przedstawiciele stowarzyszenia PromoUkraina oraz uchodźcy uciekający przed wojną na Ukrainie. Niektórzy z nich zabiorą głos, by podzielić się swoimi poglądami podczas rozmowy na temat „UE w świecie”. Debata odbędzie się w piątek i sobotę (11 i 12 marca 2022 r.).

40 zaleceń przygotował Europejski Panel Obywatelski „UE w świecie / migracja”, który spotkał się w dniach 11-13 lutego 2022 r. w Maastricht w Holandii, a 48 zaleceń - Panel „Silniejsza gospodarka, sprawiedliwość społeczna i zatrudnienie / edukacja, kultura, młodzież i sport / transformacja cyfrowa”, który zakończył prace w dniach 25-27 lutego w Dublinie w Irlandii. Zalecenia te, a także pomysły na te same tematy pochodzące z krajowych paneli obywatelskich zorganizowanych przez państwa członkowskie, zostaną teraz przedstawione i omówione na sesji plenarnej konferencji w Parlamencie Europejskim w Strasburgu.

Zgromadzenie plenarne omawia pogrupowane według tematów zalecenia krajowych i europejskich paneli obywatelskich oraz informacje zgromadzone za pośrednictwem wielojęzycznej platformy cyfrowej, bez określonych z góry wyników. W oparciu o konsensus Zgromadzenie Plenarne przedstawi swoje propozycje Radzie Wykonawczej. Rada Wykonawcza sporządzi raport, przy pełnej współpracy i przejrzystości ze Zgromadzeniem Plenarnym.

Panele wybrały 80 obywateli (po 20 z każdego panelu) na swoich reprezentantów podczas zgromadzenia plenarnego. Ostatnia sesja Zgromadzenia Plenarnego odbyła się 21 i 22 stycznia w Strasburgu. Więcej informacji na temat składu, celu i pracy Zgromadzenia Plenarnego, a także możliwość pobrania wszystkich istotnych dokumentów na nadchodzący weekend, można znaleźć na stronie internetowej Zgromadzenia Plenarnego Konferencji.

Cztery europejskie panele obywatelskie są inicjatywą prowadzoną przez obywateli i stanowią filar Konferencji w sprawie przyszłości Europy. Około 200 Europejczyków w różnym wieku i z różnych środowisk, ze wszystkich państw członkowskich, spotkało się w każdym panelu (osobiście i na odległość), aby przedyskutować i przyjąć zalecenia dotyczące wyzwań stojących przed Europą obecnie i w przyszłości. Ich rozważania są oparte na informacjach zebranych z całej Europy za pośrednictwem wielojęzycznej platformy cyfrowej oraz podczas wydarzeń organizowanych w państwach członkowskich i są wspierane prezentacjami wybitnych pracowników naukowych i innych ekspertów.

Wkład obywateli UE w prace Konferencji, przekazany do 20 lutego za pośrednictwem wielojęzycznej platformy cyfrowej, zostanie uwzględniony w sprawozdaniu końcowym, które zostanie sporządzone 17 marca. Obywatele mogą jednak nadal przesyłać swoje uwagi za pomocą platformy, kontynuując debatę online. Uwagi zgłoszone po 20 lutego mogą zostać uwzględnione w sprawozdaniu końcowym po 9 maja.

Źródło informacji: PAP MediaRoom


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zachmurzenie duże

Temperatura: 20°CMiasto: Gryfice

Ciśnienie: 1018 hPa
Wiatr: 24 km/h

Reklama
Komentarze
Autor komentarza: KonradTreść komentarza: Haha kolejna? Ile tego jeszcze jest. Normalnie jak grzyby po deszczu co dla mnie jest wgl niezrozumiałe skoro dwarfs fortune jest legalnie online a do tego ładnie oddajeData dodania komentarza: 28.04.2022, 01:44Źródło komentarza: Autor komentarza: soniaTreść komentarza: Przy alergii na kurz i roztocza sprawdza mi się roomba, oczyszczacz i nawilżacz powietrza. Dzięki temu lepiej mi się oddycha, nie mam napadów kaszlu ani przewlekłego kataru. Pościel i ręczniki wymieniam co tydzień piorąc je w wysokiej temperaturze, żeby wybić alergeny. Data dodania komentarza: 13.01.2022, 20:12Źródło komentarza: Autor komentarza: MariannaTreść komentarza: W małych pomieszczeniach należy postawić na praktyczne rozwiązania, które ułatwią nam gotowanie i zabiorą mniej miejsca. U mnie świetnym rozwiązaniem okazał się sprzęt AGD Solgaz, który jest w umieszczony w zabudowie. Dzięki temu kuchnia zyskała lekką linię i nowoczesny styl, a piekarnik SP-34-PM łączy w sobie funkcję trzech urządzeń co w małych przestrzeniach jest bardzo cenne.Data dodania komentarza: 13.12.2021, 22:49Źródło komentarza: Autor komentarza: SylwiaTreść komentarza: Nigdy nie myślałam, ze odważ się kłaść płytki aż do momentu gdy zapragnęłam zmiany w mieszkaniu. W salonie i przedpokoju położyłam płytki z elastycznego klinkieru Elastolith. Dzięki nim uzyskałam przepiękny efekt cegły na ścianie. Praca z nimi to czysta przyjemność ponieważ łatwo się je docina i montuje. Innowacyjnością zaś jest właśnie fuga, której rolę odgrywa klej montujący, takie 2w1. Klej-fuga jest dostępna w różnych kolorach więc bezproblemowo można wybrać tą najbardziej pasującą.Data dodania komentarza: 09.12.2021, 21:52Źródło komentarza: Autor komentarza: WandziaTreść komentarza: Użytkuję sprzęt AGD firmy Solgaz i jestem bardzo zadowolona z ich innowacyjnych rozwiązań, który nie tylko przyczyniają się do oszczędności w domowym budżecie ale i samoczynnie włączają okap kuchenny po wykryciu gotowania. Już nie mam problemu, ze zapomniałam, a jak mi się przypomniało to miałam brudne ręce i okap nadawał się do ponownego mycia. Jeżeli chodzi o sprzątanie to w kuchni nie mam już tłustego osadu na szafkach gdyż kuchenka gaz pod szkłem to wyeliminowała.Data dodania komentarza: 09.12.2021, 21:42Źródło komentarza: Autor komentarza: PawełTreść komentarza: Ghost pepper byłby super ale za słodki jak dla mnie i mojej rodzinki. Ale wkońcu znalazłem jakiś ostry sos który jest ostry...Data dodania komentarza: 28.11.2021, 23:34Źródło komentarza:
Reklama