Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Przeczytaj!
Reklama

Wiosenne Koncerty Gitarowe powracają na żywo

Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie zaprasza na wyjątkowe koncerty nie tylko miłośników muzyki klasycznej. Podczas tegorocznej edycji wystąpią artyści łączący pasję, muzykalność oraz technikę gry na najwyższym poziomie – wśród nich Dawid Pajestka, trio Łukasz Kuropaczewski, Maciej Frąckiewicz Bartłomiej Miler oraz Błażej Sudnikowicz i Kupiński Guitar Duo.
Wiosenne Koncerty Gitarowe powracają na żywo

Wiosenne Koncerty Gitarowe już dawno wpisały się w kalendarz szczecińskich wydarzeń kulturalnych. W zeszłym roku z powodu pandemii koncerty odbyły się online, teraz jednak powracają w swojej tradycyjnej formie na żywo z publicznością. „XXIV edycja Wiosennych Koncertów Gitarowych stanie się okazją do spotkania z zaproszonymi  wykonawcami. W zeszłym roku takiej możliwości nie było, festiwal odbył się w formie wirtualnej. Tym razem z dźwiękami gitary wracamy do sali Anny Jagiellonki, w której instrument ten brzmi naprawdę pięknie." – mówi Piotr Pałac, kierownik artystyczny wydarzenia i szczeciński gitarzysta. „Jesteśmy przekonani, że zaproponowane koncerty przyniosą satysfakcję zarówno wytrawnym melomanom jak i tym spośród Państwa, którzy jeszcze nie zetknęli się z gitarą w jej najbardziej „poważnym" wydaniu" – dodaje Piotr Pałac.

 

Pierwszy weekend (19.03 i 20.03) koncertowania rozpocznie się w sobotę o godzinie 18.00. Na scenie pojawi się Dawid Pajestka, szczeciński artysta, laureat wielu konkursów gry na gitarze klasycznej i muzyki kameralnej. Koncert zwieńczy wspólne wykonanie W.A. Mozarta ze skrzypaczką Magdaleną Pajestką. W niedzielę 20 marca, o tej samej godzinie, w Zamku pojawi się trzech światowej klasy muzyków. Będą to gitarzysta Łukasz Kuropaczewski, akordeonista Maciej Frąckiewicz i perkusista Bartłomiej Miler. Już samo zestawienie brzmienia gitary i akordeonu wydaj się egzotyczne, a wsparcie takiego duetu przez instrumenty perkusyjne powoduje, że będziemy mieli okazję wysłuchać wyjątkowego koncertu. Warto dodać, że niedługo po koncercie w Szczecinie muzycy wchodzą do studia, aby nagrać materiał na płytę.

 

W drugi weekend (26.03 i 27.03) o godz. 18.00 rozpocznie się recital Błażeja Sudnikowicza. To katowicki gitarzysta i kompozytor, który w swojej muzyce łączy brzmienie gitary klasycznej, lutni i dawnych instrumentów smyczkowych ze współczesnymi technikami produkcyjnymi. Usłyszymy kompozycje z jego, będącego w trakcie realizacji, debiutanckiego albumu o tytule "MIASTA". Gitarzyście towarzyszyć będą młodzi artyści tworzący kwartet smyczkowy, studenci akademii muzycznej w Katowicach. Zaproszenie do wykonania finałowego koncertu, który odbędzie się w niedzielę 27 marca przyjęli muzycy tworzący duet Kupiński Guitar Duo - Ewa Jabłczyńska i Dariusz Kupiński. To jeden z najbardziej docenianych duetów gitarowych, który występował z recitalami w większości krajów Europy, USA, Meksyku, Chinach, Japonii, Tajwanie. W Szczecinie artyści wykonają m.in. utwory F. Mendelssohna, J.PH. Rameau, A. Piazzolli.

 

Bilety: 50 zł koncerty 19, 26 i 27 marca, 60 zł koncert 20 marca - dostępne w kasach Zamku (Duży Dziedziniec ,wej. A lub Dziedziniec Menniczy, Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej, wej. I) oraz na stronie internetowej https://bilety.zamek.szczecin.pl. Więcej informacji: https://zamek.szczecin.pl/wydarzenie/koncerty/xxiv-wiosenne-koncerty-gitarowe/

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zachmurzenie duże

Temperatura: 22°CMiasto: Gryfice

Ciśnienie: 1018 hPa
Wiatr: 24 km/h

Reklama
Komentarze
Autor komentarza: KonradTreść komentarza: Haha kolejna? Ile tego jeszcze jest. Normalnie jak grzyby po deszczu co dla mnie jest wgl niezrozumiałe skoro dwarfs fortune jest legalnie online a do tego ładnie oddajeData dodania komentarza: 28.04.2022, 01:44Źródło komentarza: Autor komentarza: soniaTreść komentarza: Przy alergii na kurz i roztocza sprawdza mi się roomba, oczyszczacz i nawilżacz powietrza. Dzięki temu lepiej mi się oddycha, nie mam napadów kaszlu ani przewlekłego kataru. Pościel i ręczniki wymieniam co tydzień piorąc je w wysokiej temperaturze, żeby wybić alergeny. Data dodania komentarza: 13.01.2022, 20:12Źródło komentarza: Autor komentarza: MariannaTreść komentarza: W małych pomieszczeniach należy postawić na praktyczne rozwiązania, które ułatwią nam gotowanie i zabiorą mniej miejsca. U mnie świetnym rozwiązaniem okazał się sprzęt AGD Solgaz, który jest w umieszczony w zabudowie. Dzięki temu kuchnia zyskała lekką linię i nowoczesny styl, a piekarnik SP-34-PM łączy w sobie funkcję trzech urządzeń co w małych przestrzeniach jest bardzo cenne.Data dodania komentarza: 13.12.2021, 22:49Źródło komentarza: Autor komentarza: SylwiaTreść komentarza: Nigdy nie myślałam, ze odważ się kłaść płytki aż do momentu gdy zapragnęłam zmiany w mieszkaniu. W salonie i przedpokoju położyłam płytki z elastycznego klinkieru Elastolith. Dzięki nim uzyskałam przepiękny efekt cegły na ścianie. Praca z nimi to czysta przyjemność ponieważ łatwo się je docina i montuje. Innowacyjnością zaś jest właśnie fuga, której rolę odgrywa klej montujący, takie 2w1. Klej-fuga jest dostępna w różnych kolorach więc bezproblemowo można wybrać tą najbardziej pasującą.Data dodania komentarza: 09.12.2021, 21:52Źródło komentarza: Autor komentarza: WandziaTreść komentarza: Użytkuję sprzęt AGD firmy Solgaz i jestem bardzo zadowolona z ich innowacyjnych rozwiązań, który nie tylko przyczyniają się do oszczędności w domowym budżecie ale i samoczynnie włączają okap kuchenny po wykryciu gotowania. Już nie mam problemu, ze zapomniałam, a jak mi się przypomniało to miałam brudne ręce i okap nadawał się do ponownego mycia. Jeżeli chodzi o sprzątanie to w kuchni nie mam już tłustego osadu na szafkach gdyż kuchenka gaz pod szkłem to wyeliminowała.Data dodania komentarza: 09.12.2021, 21:42Źródło komentarza: Autor komentarza: PawełTreść komentarza: Ghost pepper byłby super ale za słodki jak dla mnie i mojej rodzinki. Ale wkońcu znalazłem jakiś ostry sos który jest ostry...Data dodania komentarza: 28.11.2021, 23:34Źródło komentarza:
Reklama