Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Przeczytaj!
Reklama

Tietoevry i ZPSB partnerami dla przygotowania przyszłych kadr w branży IT

Wspólne przedsięwzięcia szkoleniowe, badawcze, organizacja praktyk czy staży dla studentów, konsultacje w zakresie programów studiów – to tylko niektóre z obszarów, w jakich planują rozwijać współpracę Zachodniopomorska Szkoła Biznesu w Szczecinie i Tieto Poland sp. z o.o., reprezentujące Tietoevry.
Tietoevry i ZPSB partnerami dla przygotowania przyszłych kadr w branży IT

Umowę o współpracy podpisali uroczyście, ze strony Tieto Poland – Michał Mariański, szef Tietoevry na Polskę oraz Katarzyna Wolska, HR Manager na Polskę, a ze strony Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu – prof. ZPSB Justyna Osuch-Mallett, Rektor oraz prof. ZPSB Dorota Dżega Pietruszkiewicz, Prorektor ds. Rozwoju.

 

Podpisana umowa partnerska, jest właściwie sformalizowaniem funkcjonującej już od pewnego czasu współpracy między uczelnią biznesu a firmą, tworzącą cyfrowe usługi dla biznesu i społeczeństwa na całym świecie. Między Tieto a ZPSB działa już wymiana kadry i studentów, m.in. wykładowcy Tieto prowadzą zajęcia z zarządzania projektami na studiach inżynierskich IT i magisterskich z Zarządzania w IT, a także na studiach podyplomowych Project Manager.

 

Pierwszym większym przedsięwzięciem zaplanowanym w ramach partnerstwa są warsztaty „Embedded – podstawy współczesnego języka C w praktycznych zadaniach”. To 7-tygodniowy cykl praktycznych spotkań, do którego zostali zaproszeni najlepsi studenci informatyki w ZPSB. W trakcie warsztatów, prowadzonych przez doświadczonych inżynierów z Tieto, wyłącznie w języku angielskim, będą prowadzone sesje z rozwiązywaniem zadań lub dyskusjami nad realnymi problemami występującymi w firmie. Uczestnicy nie tylko zdobędą tam praktyczną wiedzę i umiejętności, ale także mają szansę na zatrudnienie w Tietoevry.

 

– Studenci, którzy wezmą udział w naszym projekcie, skorzystają nie tylko w zakresie zdobytej wiedzy czy kompetencji, ale też sprawdzą się w realnej sytuacji zawodowej, zobaczą jak wypadają na rynku pracy. Najlepsi z nich mogą znaleźć u nas zatrudnienie – mówi Katarzyna Wolska z Tieto.

 

– To duża szansa dla naszych studentów i silne wsparcie ich ścieżki edukacyjnej w ZPSB – komentuje Rektor Justyna Osuch-Mallett. – Z firmą Tieto działamy już od pewnego czasu, także korzystając z ich doświadczenia w zakresie konsultowania programu studiów z Informatyki na specjalności Inżynier systemów informatycznych – podsumowuje Rektor Osuch-Mallett.

 

 



Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zachmurzenie duże

Temperatura: 20°CMiasto: Gryfice

Ciśnienie: 1018 hPa
Wiatr: 24 km/h

Reklama
Komentarze
Autor komentarza: KonradTreść komentarza: Haha kolejna? Ile tego jeszcze jest. Normalnie jak grzyby po deszczu co dla mnie jest wgl niezrozumiałe skoro dwarfs fortune jest legalnie online a do tego ładnie oddajeData dodania komentarza: 28.04.2022, 01:44Źródło komentarza: Autor komentarza: soniaTreść komentarza: Przy alergii na kurz i roztocza sprawdza mi się roomba, oczyszczacz i nawilżacz powietrza. Dzięki temu lepiej mi się oddycha, nie mam napadów kaszlu ani przewlekłego kataru. Pościel i ręczniki wymieniam co tydzień piorąc je w wysokiej temperaturze, żeby wybić alergeny. Data dodania komentarza: 13.01.2022, 20:12Źródło komentarza: Autor komentarza: MariannaTreść komentarza: W małych pomieszczeniach należy postawić na praktyczne rozwiązania, które ułatwią nam gotowanie i zabiorą mniej miejsca. U mnie świetnym rozwiązaniem okazał się sprzęt AGD Solgaz, który jest w umieszczony w zabudowie. Dzięki temu kuchnia zyskała lekką linię i nowoczesny styl, a piekarnik SP-34-PM łączy w sobie funkcję trzech urządzeń co w małych przestrzeniach jest bardzo cenne.Data dodania komentarza: 13.12.2021, 22:49Źródło komentarza: Autor komentarza: SylwiaTreść komentarza: Nigdy nie myślałam, ze odważ się kłaść płytki aż do momentu gdy zapragnęłam zmiany w mieszkaniu. W salonie i przedpokoju położyłam płytki z elastycznego klinkieru Elastolith. Dzięki nim uzyskałam przepiękny efekt cegły na ścianie. Praca z nimi to czysta przyjemność ponieważ łatwo się je docina i montuje. Innowacyjnością zaś jest właśnie fuga, której rolę odgrywa klej montujący, takie 2w1. Klej-fuga jest dostępna w różnych kolorach więc bezproblemowo można wybrać tą najbardziej pasującą.Data dodania komentarza: 09.12.2021, 21:52Źródło komentarza: Autor komentarza: WandziaTreść komentarza: Użytkuję sprzęt AGD firmy Solgaz i jestem bardzo zadowolona z ich innowacyjnych rozwiązań, który nie tylko przyczyniają się do oszczędności w domowym budżecie ale i samoczynnie włączają okap kuchenny po wykryciu gotowania. Już nie mam problemu, ze zapomniałam, a jak mi się przypomniało to miałam brudne ręce i okap nadawał się do ponownego mycia. Jeżeli chodzi o sprzątanie to w kuchni nie mam już tłustego osadu na szafkach gdyż kuchenka gaz pod szkłem to wyeliminowała.Data dodania komentarza: 09.12.2021, 21:42Źródło komentarza: Autor komentarza: PawełTreść komentarza: Ghost pepper byłby super ale za słodki jak dla mnie i mojej rodzinki. Ale wkońcu znalazłem jakiś ostry sos który jest ostry...Data dodania komentarza: 28.11.2021, 23:34Źródło komentarza:
Reklama