Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Przeczytaj!
Reklama

Marketing online – jak zwiększyć swoją obecność w sieci?

Z każdym rokiem marketing online staje się coraz bardziej skomplikowany. SEO, SEM, UX – to dziś podstawowe pojęcia. Jakie jeszcze działania powinny podjąć marki, aby zwiększyć swoją obecność w sieci? Przede wszystkim należy podążać za światowymi trendami. Marketing online będzie przybierał na silne. Prognozy przewidują dalsze wzrosty w sektorze e-commerce, a także wzrost znaczenie influencer marketingu, czyli umocnienie pozycji sprzedażowej liderów opinii.
Marketing online – jak zwiększyć swoją obecność w sieci?
Autor: Marketing online

Pandemia znacząco zweryfikowała budżety marketerów. Według raportu Gartner State of Marketing, w 2021 r. budżety marketingowe spadły do ​​najniższego odnotowanego poziomu 6,4 proc. przychodów firm w 2021 r. , wobec 11 proc. w 2020 r. W związku z tym marki będą starannej dobierać narzędzia, aby te były skuteczne. 

Marketing online – działania w trendzie 

Firmy przeznaczają najwięcej środków finansowych na optymalizację stron internetowych, a także generowanie interesujących treści, komunikację za pomocą płatnych newsletterów lub e-maili, reklamy Google, a także na działania w social mediach[1]

 – Marki zwiększają swoją obecność w sieci za pomocą kilku narzędzi jednocześnie – mówi Sebastian Kopiej, Prezes Zarządu Agencji PR Commplace. – Istotna jest inwestycja w stronę internetową i zoptymalizowanie jej w taki sposób, aby użytkownik mógł ją prosto wyszukać. Nadal kluczowe znaczenie mają SEO, a także SEM i UX. Ponadto marki powinny prowadzić komunikację w social mediach. Dialog z klientami umożliwia lepsze zdefiniowanie ich potrzeb, a także odpowiednie targetowanie treści. Co ciekawe, jednym z najważniejszych narzędzi marketingu staje się klasyczny e-mail. Jego zalety to personalizacja, automatyzacja i prywatność. 

Zadaniem eksperta, marki powinny postawić także na planowanie wirtualnej przestrzeni w ramach swoich strategii marketingowych na 2022 rok. Metaverse będzie przybierać na sile. 

Kluczowe jest gromadzenie danych

Aby prowadzić skuteczne działania marketingowe konieczne jest gromadzenie danych o swoich klientach, a także weryfikowanie ich zachowań w sieci. 

 – Wielu marketerów nadal nie zdaje sobie sprawy z tego, jak dużo informacji posiadają o swoich klientach – mówi ekspert z Commplace. – Wystarczy dokładnie przeanalizować za pomocą nowoczesnych narzędzi zachowanie konsumentów np. na portalach społecznościowych. Tu kluczową rolę odgrywają Instagram, Facebook, a także Twitter. Marki muszą zintegrować metody gromadzenia danych, które traktują priorytetowo prywatność konsumentów.

Prawie 3,2 miliarda ludzi na całym świecie korzysta z mediów społecznościowych. Firmy będą dążyć do skrócenia dystansu między marką a klientem. Dlatego w ramach marketingu online wzrośnie znaczenie sprzedażowe Instagrama a także Tik Toka. Platformy umożliwiają bowiem bezpośrednio kontakt z potencjalnym klientem, a także zapewniają iluzję bycia tuż obok marki. 

Działania z liderami opinii 

W celu zwiększenia widoczności marki w sieci kluczowe jest podejmowanie współprac z liderami opinii w danej branży. W związku z tym do współprac coraz częściej zapraszani będą blogerzy czy influencerzy, którzy generują odpowiedni content. Marketerzy będą dążyć do budowania eksperckości. W jaki sposób? Poprzez intensywną komunikację w mediach, udział w podcastach danych liderów opinii, a także przygotowywanie dedykowanych treści na ich blogi. 

Nadal kluczową rolę odgrywa marketing referencyjny. Marki mogą zwiększać obecność w sieci za pomocą opinii innych kupujących. Obecnie 83 proc. konsumentów czyta recenzje w Internecie, zanim zdecyduje się na zakup danego produktu[2]


 


[1] Gartner State of Marketing 2021 

[2] Dane wewnętrzne Commplace 


Sebastian Kopiej


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zachmurzenie duże

Temperatura: 17°CMiasto: Gryfice

Ciśnienie: 1022 hPa
Wiatr: 12 km/h

Reklama
Komentarze
Autor komentarza: KonradTreść komentarza: Haha kolejna? Ile tego jeszcze jest. Normalnie jak grzyby po deszczu co dla mnie jest wgl niezrozumiałe skoro dwarfs fortune jest legalnie online a do tego ładnie oddajeData dodania komentarza: 28.04.2022, 01:44Źródło komentarza: Autor komentarza: soniaTreść komentarza: Przy alergii na kurz i roztocza sprawdza mi się roomba, oczyszczacz i nawilżacz powietrza. Dzięki temu lepiej mi się oddycha, nie mam napadów kaszlu ani przewlekłego kataru. Pościel i ręczniki wymieniam co tydzień piorąc je w wysokiej temperaturze, żeby wybić alergeny. Data dodania komentarza: 13.01.2022, 20:12Źródło komentarza: Autor komentarza: MariannaTreść komentarza: W małych pomieszczeniach należy postawić na praktyczne rozwiązania, które ułatwią nam gotowanie i zabiorą mniej miejsca. U mnie świetnym rozwiązaniem okazał się sprzęt AGD Solgaz, który jest w umieszczony w zabudowie. Dzięki temu kuchnia zyskała lekką linię i nowoczesny styl, a piekarnik SP-34-PM łączy w sobie funkcję trzech urządzeń co w małych przestrzeniach jest bardzo cenne.Data dodania komentarza: 13.12.2021, 22:49Źródło komentarza: Autor komentarza: SylwiaTreść komentarza: Nigdy nie myślałam, ze odważ się kłaść płytki aż do momentu gdy zapragnęłam zmiany w mieszkaniu. W salonie i przedpokoju położyłam płytki z elastycznego klinkieru Elastolith. Dzięki nim uzyskałam przepiękny efekt cegły na ścianie. Praca z nimi to czysta przyjemność ponieważ łatwo się je docina i montuje. Innowacyjnością zaś jest właśnie fuga, której rolę odgrywa klej montujący, takie 2w1. Klej-fuga jest dostępna w różnych kolorach więc bezproblemowo można wybrać tą najbardziej pasującą.Data dodania komentarza: 09.12.2021, 21:52Źródło komentarza: Autor komentarza: WandziaTreść komentarza: Użytkuję sprzęt AGD firmy Solgaz i jestem bardzo zadowolona z ich innowacyjnych rozwiązań, który nie tylko przyczyniają się do oszczędności w domowym budżecie ale i samoczynnie włączają okap kuchenny po wykryciu gotowania. Już nie mam problemu, ze zapomniałam, a jak mi się przypomniało to miałam brudne ręce i okap nadawał się do ponownego mycia. Jeżeli chodzi o sprzątanie to w kuchni nie mam już tłustego osadu na szafkach gdyż kuchenka gaz pod szkłem to wyeliminowała.Data dodania komentarza: 09.12.2021, 21:42Źródło komentarza: Autor komentarza: PawełTreść komentarza: Ghost pepper byłby super ale za słodki jak dla mnie i mojej rodzinki. Ale wkońcu znalazłem jakiś ostry sos który jest ostry...Data dodania komentarza: 28.11.2021, 23:34Źródło komentarza:
Reklama