Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Przeczytaj!
Reklama

"Siła Jest w kobiecie" - spotkania artystyczno - rozwojowe

Wydarzenie odbędzie się w Rybokartach - Głównymi organizatorami projektu jest Agnieszka Słowińska i Roman Andrzej Kargul.
"Siła Jest w kobiecie" - spotkania artystyczno - rozwojowe

...Widziałem ją, spacerującą między kwiatami, patrzącą niewidzialnymi oczyma w noce pełni księżyca, tańczącą przy rzece, w rytmie bębna, malującą na płótnie...
Taka kobieta nie jest mitem. Ona istnieje. Śpi w każdej kobiecie i może czeka na przebudzenie? Tkwi w najgłębszych pokładach kobiecej psychiki, odwiecznej, zawsze żywej Jaźni. Ta, która wie, jest w nas!
Jak dotrzeć do tej natury kobiety? Poddać się pięknu.

,,Bo piękno na to jest, by zachwycało
Do pracy - praca, by się zmartwychwstało".
Cyprian Kamil Norwid

Bo ono, piękno, rodzi myśl, budzi czucie, buduje świadomość.

Każda kobieta jest inna, ale każda ma pragnienia, każda chce odnaleźć własny głos, każda pragnie wyrażać siebie, każda chce kochać dobrą miłością, by dokopać się do mitycznego złota. Aktów twórczych jest wiele. Przejawiają się w pisanym słowie , komponowanej muzyce, na płótnie blejtramu...
Kobieta, kiedy tworzy, tworzy nowe światy, przekształca się i manifestuje się na poziomie, którego nie może odtworzyć ktoś, kto nigdy nie musiał walczyć o przetrwanie. Kiedy słyszycie głos potężnego ocalałego wojownika, nie pozostaje Wam nic innego, jak zatrzymać się i posłuchać.
Nasz dzień jest okazją do odkrywania twórczej natury kobiety. Niech będzie inspiracją do działania, do wyzwalania kobiecej energii. Niech da siłę i pozwoli uwierzyć w moc kobiet.
Pragniemy Państwu zaprezentować twórcze działania kobiet na wielu płaszczyznach. Nie tylko tych słuchowych i wizualnych, które prezentują: Iwona Mirońska Gargas ze swoim Studiem Teatr, Agata Quilligan z przedstawianymi fotografiami kobiet, Magdalena Karniejew ze swoimi cudeńkami z kwiatów, Monika Artiuch i Jola Artiuch ze swoimi obrazami, czy Kashia Vega ze swoimi piosenkami mocy, będącymi manifestami kobiecości, ale również na płaszczyźnie kulinarnej - spróbujecie Państwo pysznych ciast upieczonych przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Przybiernówka.
Zapraszamy serdecznie. Niech ten dzień będzie okazją do celebrowania kobiecości. Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zachmurzenie duże

Temperatura: 22°CMiasto: Gryfice

Ciśnienie: 1018 hPa
Wiatr: 24 km/h

Reklama
Komentarze
Autor komentarza: KonradTreść komentarza: Haha kolejna? Ile tego jeszcze jest. Normalnie jak grzyby po deszczu co dla mnie jest wgl niezrozumiałe skoro dwarfs fortune jest legalnie online a do tego ładnie oddajeData dodania komentarza: 28.04.2022, 01:44Źródło komentarza: Autor komentarza: soniaTreść komentarza: Przy alergii na kurz i roztocza sprawdza mi się roomba, oczyszczacz i nawilżacz powietrza. Dzięki temu lepiej mi się oddycha, nie mam napadów kaszlu ani przewlekłego kataru. Pościel i ręczniki wymieniam co tydzień piorąc je w wysokiej temperaturze, żeby wybić alergeny. Data dodania komentarza: 13.01.2022, 20:12Źródło komentarza: Autor komentarza: MariannaTreść komentarza: W małych pomieszczeniach należy postawić na praktyczne rozwiązania, które ułatwią nam gotowanie i zabiorą mniej miejsca. U mnie świetnym rozwiązaniem okazał się sprzęt AGD Solgaz, który jest w umieszczony w zabudowie. Dzięki temu kuchnia zyskała lekką linię i nowoczesny styl, a piekarnik SP-34-PM łączy w sobie funkcję trzech urządzeń co w małych przestrzeniach jest bardzo cenne.Data dodania komentarza: 13.12.2021, 22:49Źródło komentarza: Autor komentarza: SylwiaTreść komentarza: Nigdy nie myślałam, ze odważ się kłaść płytki aż do momentu gdy zapragnęłam zmiany w mieszkaniu. W salonie i przedpokoju położyłam płytki z elastycznego klinkieru Elastolith. Dzięki nim uzyskałam przepiękny efekt cegły na ścianie. Praca z nimi to czysta przyjemność ponieważ łatwo się je docina i montuje. Innowacyjnością zaś jest właśnie fuga, której rolę odgrywa klej montujący, takie 2w1. Klej-fuga jest dostępna w różnych kolorach więc bezproblemowo można wybrać tą najbardziej pasującą.Data dodania komentarza: 09.12.2021, 21:52Źródło komentarza: Autor komentarza: WandziaTreść komentarza: Użytkuję sprzęt AGD firmy Solgaz i jestem bardzo zadowolona z ich innowacyjnych rozwiązań, który nie tylko przyczyniają się do oszczędności w domowym budżecie ale i samoczynnie włączają okap kuchenny po wykryciu gotowania. Już nie mam problemu, ze zapomniałam, a jak mi się przypomniało to miałam brudne ręce i okap nadawał się do ponownego mycia. Jeżeli chodzi o sprzątanie to w kuchni nie mam już tłustego osadu na szafkach gdyż kuchenka gaz pod szkłem to wyeliminowała.Data dodania komentarza: 09.12.2021, 21:42Źródło komentarza: Autor komentarza: PawełTreść komentarza: Ghost pepper byłby super ale za słodki jak dla mnie i mojej rodzinki. Ale wkońcu znalazłem jakiś ostry sos który jest ostry...Data dodania komentarza: 28.11.2021, 23:34Źródło komentarza:
Reklama