Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Koncert charytatywny „Dla Ukrainy”

Impreza odbędzie się na Dużym Dziedzińcu Zamku. Rozpocznie się o godz. 12 spacerem z przewodnikiem Tomaszem Wieczorkiem po zamkowych dziedzińcach i występami grup teatralnych (Teatr Łapacze Snów, Teatr Uhuru z Domu Kultury 13 Muz, Teatr Rozmaitości Gwitajcie). Następnie do wieczora odbywać będą się koncerty znanych zachodniopomorskich muzyków, wokalistów, chórów i zespołów, a także reprezentantów domów kultury, szkół i uczelni.
Koncert charytatywny „Dla Ukrainy”

W trakcie koncertu zbiórkę publiczną na rzecz wsparcia obywateli Ukrainy prowadzić będzie Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej.

 

- Zamek od lat współpracuje z ukraińskimi instytucjami kultury. Mamy w Ukrainie wielu przyjaciół. Teraz na wiele sposobów, od drobnych gestów po większe działania, także ten koncert, staramy się ich wesprzeć – mówi Barbara Igielska, dyrektor Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie. - Wspaniałe jest, że na nasz apel w tak krótkim czasie odpowiedziało tak wiele osób, instytucji i firm. 

 

Na zamkowej scenie „Dla Ukrainy” wystąpią m.in. Chór Akademii Morskiej w Szczecinie pod dyrekcją Sylwii Fabiańczyk-Makuch, Chór Uniwersytetu Szczecińskiego pod dyrekcją Anny Tarnowskiej, Chór Dziecięcy Voci Veloci  Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Szczecinie pod dyrekcją Agaty Czekalińskiej, orkiestra dęta Domu Kultury 13 Muz Szczecińska Trzynastka, Final Countdown Orchestra im. Jana Skrosia pod dyrekcją Macieja Strycharczyka, Bractwo Śpiewacze z Tanowa (gościnnie Zosia Siekierzycka), młode wokalistki z Domu Kultury Skolwin, a także studenci szczecińskiej Akademii Sztuki oraz uczniowie Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Feliksa Nowowiejskiego w Szczecinie prowadzeni przez Jolantę Szczepaniak-Przybylińską.

 

Na dziedzińcu odbywać będą się również koncerty Andrzeja Szpaka, Roberta Jarzębskiego i Konrada Słoki. Mocnym akcentem będzie występ Lesji, znanej ukraińskiej wokalistki, która od kilkunastu lat mieszka w Polsce.

 

Na zakończenie wieczoru dynamiczny koncert zagra ETA - młody szczeciński zespół doceniany już na wielu imprezach i festiwalach, który gra rocka i punk rocka.

 

Koncert „Dla Ukrainy” poprowadzą konferansjerzy: Jakub Gwit i Kuba Klym. 

 

Ponadto przez cały czas trwania charytatywnej imprezy, w Holu Wschodnim Zamku działać będzie specjalna strefa dla dzieci z zabawami i grami. Na najmłodszych czekać będą tam m.in. gigantyczne puzzle oraz kareta typu Plauka z interaktywnymi grami. Będzie też malowanie twarzy. Z kolei na dziedzińcu otwarte będzie stoisko z bezpłatnym popcornem.

 

Do wydarzenia, które Zamek organizuje wspólnie ze szczecińskim oddziałem Związku Ukraińców w Polsce oraz Caritas, charytatywnie przyłączyło się wiele osób, instytucji i firm m.in. USTUDIO, Elite THERMO Polska Ryszard Mikołajewski, agencja ochrony FORT, agencja reklamowa Etcetera, agencja Target, Usługi Ratownicze Artur Byczków, MOK Dąbie, Akademia Sztuki w Szczecinie, Uniwersytet Szczeciński, Dom Kultury Klub Skolwin, Dom Kultury 13 Muz, Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii nr 2, Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. Feliksa Nowowiejskiego w Szczecinie.

Ciepłe napoje i poczęstunek zapewnią nauczyciele i uczniowie z Zespołu Szkół Nr 6 im. Mikołaja Reja.

 

PROGRAM:

 

12.00 Oprowadzanie po dziedzińcach Zamku - Tomasz Wieczorek (zamkowy przewodnik, kierownik Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej)

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

12.30-14.00

 • Teatr Rozmaitości Gwitajcie                                                                                                              
 • Teatr Łapacze Snów
 • Teatr Uhuru z Domu Kultury 13 Muz
 • Dom Kultury Klub Skolwin, soliści, opiekun Katarzyna Szul-Konieczna
 • Chór Dziecięcy Voci Veloci Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Szczecinie pod dyr. Agaty Czekalińskiej                                                                                                                      

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

14.00-17.00

 • Chór Akademii Morskiej w Szczecinie pod dyr. Sylwii Fabiańczyk-Makuch
 • Szczecińska Trzynastka – orkiestra dęta Domu Kultury 13 Muz pod dyr. Mateusza Krupskiego
 • Final Countdown Orchestra im. Jana Skrosia pod dyr. Macieja Strycharczyka      
 • Bractwo Śpiewacze z Tanowa, gościnnie Zosia Siekierzycka
 • Andrzej Szpak                                                                                                          
 • Robert Jarzębski                                                         
 • Akademia Sztuki

                   Nailah Vitha, akompaniament gitarzysta Michał Chmielenko

                   Agata Kłos

       Zespół Szkół Muzycznych im. Feliksa Nowowiejskiego

                   Marta Dudek

                   Olimpia Mościcka

                   Nela  Wieczorkiewicz

                   Martyna Maciąg 

Przygotowanie Jolanta Szczepaniak-Przybylińska              

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

17.00-19.00

 • Chór Uniwersytetu Szczecińskiego pod dyr. Anny Tarnowskiej
 • Konrad Słoka                                                                                                                                         
 • Lesja z projektem ZEMLA                                                                                                                   

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

19.00

 • ETA

 

„Pomagaj Ukrainie, oglądając filmy!”

 

Koncert charytatywny na rzecz Ukrainy to nie wszystkie działania, jakie w najbliższym czasie przygotowuje Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie. W poniedziałek 7 marca działające w Zamku Kino Zamek i organizatorzy Ukraina! Festiwal Filmowy zapraszają na pokaz dwóch filmów produkcji ukraińskiej. Dochód ze sprzedaży biletów przeznaczony zostanie na Fundację Ocalenie, która pomaga uchodźcom, imigrantom i repatriantom budować nowe życie w Polsce. 7 marca w Kinie Zamek obejrzeć będzie można „Moją Wojnę” o godz. 17:30 (reż. Masza Kondakowa), a o godz. 19 „U311 Czerkasy” (reż. Tymur Jaszczenko). Pokazom towarzyszyć będzie krótkie wprowadzenie, przybliżające sytuację filmowców ukraińskich oraz reakcję filmowego świata na wydarzenia, jakie mają miejsce w Ukrainie w wyniku napaści Rosji na ten niepodległy kraj. Przygotuje je Krzysztof Spór, współautor programu filmowego Kina Zamek. Bilety na seanse kosztują 14 i 12 zł.

 FOTO: Mat. Zamku Książąt Pomorskich w SzczecinieOceń

Napisz komentarz
Komentarze
zachmurzenie duże

Temperatura: 29°CMiasto: Gryfice

Ciśnienie: 1012 hPa
Wiatr: 19 km/h

Reklama
Komentarze
Autor komentarza: Tomasz ChojnowskiTreść komentarza: BYŁEM WIDZIAŁEM JESTEM PEŁEN UZNANIA !!!Data dodania komentarza: 02.08.2022, 17:02Źródło komentarza: Susanne Moison i Piotr Piętal - Gwiazdami Gryfickiego Lata MuzycznegoAutor komentarza: lechTreść komentarza: Działacze PSL liczą na wsparcie świętego - no cóż wiara czyni cuda.Data dodania komentarza: 15.07.2022, 08:07Źródło komentarza: SP Modlimowo organizatorem Wojewódzkiego Zjazdu Rodziny Szkół im. Jana Pawła IIAutor komentarza: KonradTreść komentarza: Haha kolejna? Ile tego jeszcze jest. Normalnie jak grzyby po deszczu co dla mnie jest wgl niezrozumiałe skoro dwarfs fortune jest legalnie online a do tego ładnie oddajeData dodania komentarza: 28.04.2022, 01:44Źródło komentarza: Trzebiatów – to kolejna miejscowość gdzie KAS zamknęła nielegalny hazardAutor komentarza: soniaTreść komentarza: Przy alergii na kurz i roztocza sprawdza mi się roomba, oczyszczacz i nawilżacz powietrza. Dzięki temu lepiej mi się oddycha, nie mam napadów kaszlu ani przewlekłego kataru. Pościel i ręczniki wymieniam co tydzień piorąc je w wysokiej temperaturze, żeby wybić alergeny. Data dodania komentarza: 13.01.2022, 20:12Źródło komentarza: Nie daj się alergii we własnym domu! Autor komentarza: MariannaTreść komentarza: W małych pomieszczeniach należy postawić na praktyczne rozwiązania, które ułatwią nam gotowanie i zabiorą mniej miejsca. U mnie świetnym rozwiązaniem okazał się sprzęt AGD Solgaz, który jest w umieszczony w zabudowie. Dzięki temu kuchnia zyskała lekką linię i nowoczesny styl, a piekarnik SP-34-PM łączy w sobie funkcję trzech urządzeń co w małych przestrzeniach jest bardzo cenne.Data dodania komentarza: 13.12.2021, 22:49Źródło komentarza: Jak zaaranżować minimalistyczną kuchnię?Autor komentarza: SylwiaTreść komentarza: Nigdy nie myślałam, ze odważ się kłaść płytki aż do momentu gdy zapragnęłam zmiany w mieszkaniu. W salonie i przedpokoju położyłam płytki z elastycznego klinkieru Elastolith. Dzięki nim uzyskałam przepiękny efekt cegły na ścianie. Praca z nimi to czysta przyjemność ponieważ łatwo się je docina i montuje. Innowacyjnością zaś jest właśnie fuga, której rolę odgrywa klej montujący, takie 2w1. Klej-fuga jest dostępna w różnych kolorach więc bezproblemowo można wybrać tą najbardziej pasującą.Data dodania komentarza: 09.12.2021, 21:52Źródło komentarza: Detal wieńczy dzieło, czyli prawie wszystko, co trzeba wiedzieć o fugowaniu
Reklama