W dniu 22 czerwca 2026 r. w siedzibie Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gryficach przeprowadzona została kampania informacyjno-edukacyjna „Bezpieczna żywność. Pytaj, konsultuj, działaj bezpiecznie”.
Przedsięwzięcie skierowane było do wszystkich przedsiębiorców oraz osób prowadzących działalność w branży spożywczej.
Podczas tego wyjątkowego wydarzenia nasi eksperci z dziedziny żywności i żywienia udzielali bezpłatnie porad i konsultacji w zakresie bezpieczeństwa żywności, procesu rejestracji i zatwierdzania zakładów sektora spożywczego, prowadzenia kontroli wewnętrznej przedsiębiorcy w oparciu o procedury systemu HACCP, zasad prawidłowego przekazywania informacji o alergenach występujących w żywności. Przedsiębiorcy mieli również możliwość uzyskania informacji o wymogach dotyczących stanu sanitarno-technicznego obiektów, który zgodnie z przepisami prawa powinien być zapewniony w każdym zakładzie prowadzącym działalność w zakresie obrotu i produkcji żywności.
Niewątpliwie to przedsięwzięcie było ważne dla naszych zainteresowanych przedsiębiorców branży spożywczej, którzy skorzystali z tych konsultacji z uwagi na specyfikę zakładów i dbałość o klientów.

Napisz komentarz
Komentarze