Reklama

Kolejni uczniowie uczą się programowania w ramach darmowych warsztatów ”Koduj z Gigantami'" - zapisy otwarte tylko do 3 marca

Kolejni uczniowie uczą się programowania w ramach darmowych warsztatów ”Koduj z Gigantami'" - zapisy otwarte tylko do 3 marca

W województwie Śląskim i całej Polsce trwa akcja Koduj z Gigantami, czyli bezpłatne warsztaty z programowania dla dzieci i młodzieży. Największa tego typu inicjatywa w kraju dwa razy w roku gromadzi tysiące uczestników, którzy dzięki warsztatom mają szansę spróbować swoich sił w kodowaniu całkowicie za darmo. Zajęcia mogą się również okazać świetnym pomysłem na wypełnienie wolnego czasu w trakcie ferii zimowych lub weekendu.

 

Tematem przewodnim 14. edycji akcji jest hasło “Poszukiwacze Kodu”. Przy wykorzystaniu nowoczesnych środowisk, wykwalifikowani trenerzy przygotowali serię wyzwań, które pozwolą uczestnikom spojrzeć na świat programowania jak na fascynującą podróż pełną nowych perspektyw.

 

Bezpłatny warsztat z programowania - jak to właściwie wygląda?

 

Koduj z Gigantami to często pierwsza przygoda ucznia z programowaniem, dlatego podczas 1,5-godzinnej lekcji trenerzy stopniowo wprowadzają dzieci w tajniki kodowania. Dzięki wykorzystaniu środowisk, uwielbianych przez dzieci i młodzież, dużo łatwiej przekazać im wiedzę. Takie gry jak Minecraft, Fortnite czy Angry Birds, które zwykle kojarzą się z godzinami grania na komputerze, podczas zajęć zyskują charakter edukacyjny.

 

Warsztaty w ramach akcji Koduj z Gigantami polegają na stworzeniu własnego projektu programistycznego, gry komputerowej, strony internetowej lub aplikacji mobilnej. Podczas zajęć  praca odbywa się w sposób projektowy - zawsze jest czas na burzę mózgów, aby każde dziecko mogło się poczuć częścią zespołu. Najważniejsze jednak dzieje się na koniec, w momencie kiedy każdy może przetestować swój projekt i razem z innymi uczniami rywalizować poprzez organizowane konkursy i zabawy.

 

Po zajęciach uczniowie dostają nagranie z lekcji i materiały powtórzeniowe, żeby utrwalić sobie wiedzę zdobytą na zajęciach i jeszcze lepiej poznać świat programowania. Każdy z warsztatów został zaplanowany i dostosowany przez doświadczonych trenerów do wieku dzieci i młodzieży:

 

7-9 lat 

  • Zajęcia z wykorzystaniem środowiska Scratch 
  • Zajęcia z wykorzystaniem Minecraft Education

 

10-12 lat 

  • Zajęcia z wykorzystaniem środowiska Scratch 
  • Zajęcia z wykorzystaniem Minecraft Education
  • Zajęcia z wykorzystaniem App Inventor

 

13-18 lat 

  • Zajęcia z wykorzystaniem języka programowania C#
  • Zajęcia z wykorzystaniem języka programowania C+ +
  • Zajęcia z wykorzystaniem języka programowania Python

 

Zajęcia dostępne online i stacjonarnie w placówkach edukacyjnych

 

Warsztaty stacjonarne oraz online z dowolnego miejsca na świecie odbywają się do 03.03.2024 r.  Podczas zapisów opiekun może wybrać dogodne dla siebie miejsce i termin. Zapisy na warsztaty odbywają się w formie on-line, wyłącznie poprzez formularz zapisowy znajdujący się na stronie internetowej: https://info.kodujzgigantami.pl/press2    

 

W województwie Śląskim uczniowie mogą dołączyć na zajęcia stacjonarne w kilkunastu lokalizacjach:

 

  • ul. Cyniarska 36, Bielsko-Biała   
  • ul. Piekarska 6, Bytom
  • Aleja Jana Pawła II, Częstochowa
  • ul. Adama Mickiewicza 10A, Racibórz
  • ul. Tuwima 1, Racibórz
  • ul. Kpt. Serafina Myśliwca 16, Racibórz
  • ul. Henryka Sienkiewicza 33, Zabrze
  • ul. Główna 1, Ruda Śląska
  • ul. Tadeusza Kościuszki 54, Rybnik
  • ul. Wojska Polskiego 21, Pszczyna
  • ul. Korfantego 2, Katowice
  • ul. Zwycięstwa 10, Gliwice
  • ul. Bema 2, Tychy
  • ul. Żytnia 10, Sosnowiec
  • ul. Królowej Jadwigi 12, Dąbrowa Górnicza
  • ul. Karola Olszewskiego 22, Jaworzno
  • ul. Gliwicka 35, Tarnowskie Góry

 

Ponadto Patronat honorowy nad wydarzeniem w województwie Śląskim objęli: Prezydent Miasta Jastrzębie-Zdrój - Pani Anna Hetman, Prezydent Miasta Zabrze - Pani Małgorzata Mańka-Szulik, Prezydent Miasta Katowice - Pan Marcin Krupa, Prezydent Miasta Gliwice - Pan Adam Neuman, Prezydent Miasta Chorzów - Pan Andrzej Kotala, Prezydent Miasta Bielska-Białej - Pan Jarosław Klimaszeski, Prezydent Miasta Wodzisławia Śląskiego - Pan Mieczysław Kieca, Prezydent Miasta Mysłowice - Pan Dariusz Wójtowicz, Prezydent Miasta Świętochłowice - Pan Daniel Beger, Prezydent Miasta Siemianowice Śląskie - Pan Rafał Piech, Prezydent Miasta Rybnika - Pan Piotr Kuczera, Prezydent Miasta Będzin - Pan Łukasz Komoniewski, Prezydent Miasta Zawiercie - Pan Łukasz Konarski oraz Prezydent Miasta Żory - Pan Waldemar Socha. 

 

—----------------------------------

Organizatorem akcji są Giganci Programowania. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Centrum GovTech, Ośrodek Rozwoju Edukacji, Minister Edukacji oraz NASK. Patronami mediowymi są: Radio Nowy Świat, Android.com.pl, Komputer Świat i Miasto Dzieci.

 

 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
bezchmurnie

Temperatura: 15°CMiasto: Gryfice

Ciśnienie: 1016 hPa
Wiatr: 14 km/h

Reklama
Komentarze
Autor komentarza: Elżbieta StepienTreść komentarza: Piękne słowa,Marzenko głowa do góry i do przodu ,jesteś dobrą mamą,zoną i silną osobowoscią,wierze że twój harakter mówi za siebie .Życzę powodzenia i dalszych sukcesowData dodania komentarza: 28.04.2024, 00:45Źródło komentarza: Marzena StępieńAutor komentarza: Elżbieta StepienTreść komentarza: Piękne słowa,Marzenko głowa do góry i do przodu ,jesteś dobrą mamą,zoną i silną osobowoscią,wierze że twój harakter mówi za siebie .Życzę powodzenia i dalszych sukcesowData dodania komentarza: 28.04.2024, 00:44Źródło komentarza: Marzena StępieńAutor komentarza: DiesTreść komentarza: Jak nazywa się dziewczyna z reklamy?Data dodania komentarza: 22.03.2024, 09:23Źródło komentarza: Witaj w Rossmannie – otwórz apkę, a coś dostaniesz! „Kupon za uśmiech"Autor komentarza: GośćTreść komentarza: Tyle, ile z tamtych czasów pamiętam, bo byłam wtedy dzieckiem, to kolejki po rozmaite rzeczy i nie tylko. Ludzie odstali swoje w kolejce, ale cieszyli się z tego, co mieli. Meblościanki, za którymi ludzie stali nawet dwa dni do dziś stoją w niejednym salonie i w przeciwieństwie do obecnych "zwykłych" i wcale nie tanich mebli były znacznie lepszej jakości. W centrach miast tętniło życie, bo właśnie tam kupowało się najpotrzebniejsze rzeczy. Teraz handel przeniósł się do galerii. Jaka była radość, gdy mama wypowiedziała magiczne zdanie - idziemy do miasta :-) Luksusowe wyroby były dostępne za dolary, marki i bony w PEWEXie, ale też dla nielicznych i w tzw. sklepach zagranicznych, gdzie ludzie sprzedawali wyroby z zachodu, a czasem także na ryneczkach. W tamtych czasach ludzie byli życzliwsi i pomagali sobie nawzajem, choć i dziś ma to miejsce, ale nie jest rzeczą tak oczywistą.Data dodania komentarza: 15.12.2023, 12:40Źródło komentarza: Dlaczego na wystawach montowano orła z kalesonów?Autor komentarza: kxkshopTreść komentarza: Discover the perfect blend of style and performance at kxkshop.com. Our premium sportswear redefines the game with quality craftsmanship and cutting-edge design. Elevate your athletic journey with KXKShop and experience excellence like never before. Your success, our style!Data dodania komentarza: 31.10.2023, 03:49Źródło komentarza: Jesień na rowerze – co zrobić, by cieszyć się jazdą? STORM podpowiada!Autor komentarza: koleżankaTreść komentarza: Pracowałam z nią w Urzędzie Skarbowym.Bardzo zdolna,koleżeńska,miła.Podziwiam jako matkę,żonę i obejmującą stanowiskaData dodania komentarza: 19.10.2023, 14:58Źródło komentarza: Edyta Podgórska - Kobieta wszechstronna i zaangażowana
Reklama
test