Reklama
News will be here

Jak wyglądają zajęcia z programowania dla dzieci? Kulisy warsztatów Koduj z Gigantami.

Koduj z Gigantami - infografika

- Jak co roku o tej porze trwa akcja Koduj z Gigantami, czyli bezpłatne warsztaty z programowania dla dzieci i młodzieży. Największa tego typu inicjatywa w Polsce co roku gromadzi tysiące uczestników, którzy dzięki warsztatom mają szansę spróbować swoich sił w kodowaniu całkowicie za darmo. Zajęcia mogą się okazać świetnym pomysłem na wypełnienie wolnego czasu w trakcie ferii zimowych lub weekendu.

 

W poprzedniej edycji, udział w warsztatach wzięło ponad 30 tysięcy osób w Polsce, co pokazuje, jak bardzo zajęcia podnoszące poziom cyfryzacji są dziś potrzebne. Edukatorzy z Gigantów wierzą, że dzięki kolejnym edycjom wydarzenia, tematyka związana z kodowaniem dotrze do nowych uczestników i pozwoli im rozwinąć swoje umiejętności.

 

Bezpłatny warsztat z programowania - jak to właściwie wygląda?

 

Każde zajęcia trwają półtorej godziny, w trakcie tego czasu trenerzy pokazują uczniom jak wygląda świat programowania. Koduj z Gigantami to często pierwsza przygoda ucznia z programowaniem, dlatego podczas lekcji trenerzy skupiają się na wprowadzeniu dziecka stopniowo w tajniki kodowania. Dzięki wykorzystaniu środowisk dziecięcych i gier, które dzieci i młodzież znają, dużo łatwiej przekazać im wiedzę. Takie gry jak Minecraft, Fortnite czy Angry Birds, które zwykle kojarzą się z godzinami grania na komputerze, podczas zajęć zyskują charakter edukacyjny.

 

Podczas zajęć praca odbywa się w sposób projektowy - zawsze jest czas na burzę mózgów, aby każde dziecko mogło się poczuć częścią zespołu. Najważniejsze jednak dzieje się na koniec, czyli podczas testów. To moment, w którym każdy może przetestować swój projekt i razem z innymi uczniami rywalizować poprzez organizowane konkursy i zabawy.

 

Po zajęciach uczniowie dostają nagranie z lekcji i materiały powtórzeniowe, żeby utrwalić sobie wiedzę zdobytą na zajęciach i jeszcze lepiej poznać świat programowania. Wszystkie projekty, które powstają w trakcie zajęć nawiązują do świata dzieci i ich zainteresowań. Dzięki takim rozwiązaniom, znacznie łatwiej jest trafić do młodych umysłów z odpowiednią dawką wiedzy.

 

Zajęcia w ramach akcji Koduj z Gigantami polegają na stworzeniu własnego projektu programistycznego, gry komputerowej, strony internetowej lub aplikacji mobilnej (w zależności od wybranej tematyki). Każdy z warsztatów został zaplanowany i dostosowany przez doświadczonych trenerów do wieku dzieci i młodzieży:

 

7-9 lat 

  • Zajęcia z wykorzystaniem środowiska Scratch 
  • Zajęcia z wykorzystaniem Minecraft Education

 

10-12 lat 

  • Zajęcia z wykorzystaniem środowiska Scratch 
  • Zajęcia z wykorzystaniem Minecraft Education
  • Zajęcia z wykorzystaniem App Inventor

 

13-18 lat 

  • Zajęcia z wykorzystaniem języka programowania C#
  • Zajęcia z wykorzystaniem języka programowania C+ +
  • Zajęcia z wykorzystaniem języka programowania Python

 

Bezpłatny kurs programowania - czy jest potrzebny mojemu dziecku?

 

W świecie zdominowanym przez technologię, kompetencje cyfrowe stają się bardzo istotnym elementem edukacji. Zdobycie umiejętności na wczesnym etapie daje dzieciom i młodzieży większą elastyczność w doborze dalszych zainteresowań. Dodatkowo poprzez nauczanie programowania, uczestnicy warsztatów rozwijają umiejętności rozwiązywania problemów, komunikowania się, współpracowania z innymi, a także wykonywania zadań w sposób kreatywny i - co ważne w cyfrowym świecie zagrożeń - etyczny. Tworząc własne projekty, każdy jest w stanie nauczyć się elastycznego i kreatywnego podejścia nie tylko do nauki, ale również pracy w grupie.

 

Koduj z Gigantami - bezpłatne warsztaty już wystartowały i cały czas można się na nie zapisać!

Warsztaty stacjonarne w wybranych miastach w Polsce oraz online z dowolnego miejsca na świecie odbywają się w dniach 20.01-03.03.2024 r. Zajęcia w placówkach Gigantów odbywają się na terenie każdego z województw. Podczas zapisów opiekun może wybrać dogodne dla siebie miejsce i termin. 

Zapisy na warsztaty odbywają się w formie on-line, wyłącznie poprzez formularz zapisowy znajdujący się na stronie internetowej: https://info.kodujzgigantami.pl/press2     

Organizatorem akcji są Giganci Programowania. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Centrum GovTech, Ośrodek Rozwoju Edukacji, Minister Edukacji oraz NASK. Patronami mediowymi są: Radio Nowy Świat, Android.com.pl, Komputer Świat i Miasto Dzieci.

 

 

............................................................................................................

Giganci Programowania to największa w Polsce szkoła programowania dla dzieci i młodzieży. Dwa razy w roku organizujemy darmowe warsztaty Koduj z Gigantami, w których do tej pory udział wzięło ponad 100 tys. osób. Jesteśmy również inicjatorem konkursu Gigathon. W naszych działaniach wspiera nas grono pedagogów, posiadających szerokie kompetencje i doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą.

Link do biura prasowego: http://press.giganciprogramowania.edu.pl/ 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
słabe opady deszczu

Temperatura: 12°CMiasto: Gryfice

Ciśnienie: 1021 hPa
Wiatr: 13 km/h

Reklama
Komentarze
Autor komentarza: Elżbieta StepienTreść komentarza: Piękne słowa,Marzenko głowa do góry i do przodu ,jesteś dobrą mamą,zoną i silną osobowoscią,wierze że twój harakter mówi za siebie .Życzę powodzenia i dalszych sukcesowData dodania komentarza: 28.04.2024, 00:45Źródło komentarza: Marzena StępieńAutor komentarza: Elżbieta StepienTreść komentarza: Piękne słowa,Marzenko głowa do góry i do przodu ,jesteś dobrą mamą,zoną i silną osobowoscią,wierze że twój harakter mówi za siebie .Życzę powodzenia i dalszych sukcesowData dodania komentarza: 28.04.2024, 00:44Źródło komentarza: Marzena StępieńAutor komentarza: DiesTreść komentarza: Jak nazywa się dziewczyna z reklamy?Data dodania komentarza: 22.03.2024, 09:23Źródło komentarza: Witaj w Rossmannie – otwórz apkę, a coś dostaniesz! „Kupon za uśmiech"Autor komentarza: GośćTreść komentarza: Tyle, ile z tamtych czasów pamiętam, bo byłam wtedy dzieckiem, to kolejki po rozmaite rzeczy i nie tylko. Ludzie odstali swoje w kolejce, ale cieszyli się z tego, co mieli. Meblościanki, za którymi ludzie stali nawet dwa dni do dziś stoją w niejednym salonie i w przeciwieństwie do obecnych "zwykłych" i wcale nie tanich mebli były znacznie lepszej jakości. W centrach miast tętniło życie, bo właśnie tam kupowało się najpotrzebniejsze rzeczy. Teraz handel przeniósł się do galerii. Jaka była radość, gdy mama wypowiedziała magiczne zdanie - idziemy do miasta :-) Luksusowe wyroby były dostępne za dolary, marki i bony w PEWEXie, ale też dla nielicznych i w tzw. sklepach zagranicznych, gdzie ludzie sprzedawali wyroby z zachodu, a czasem także na ryneczkach. W tamtych czasach ludzie byli życzliwsi i pomagali sobie nawzajem, choć i dziś ma to miejsce, ale nie jest rzeczą tak oczywistą.Data dodania komentarza: 15.12.2023, 12:40Źródło komentarza: Dlaczego na wystawach montowano orła z kalesonów?Autor komentarza: kxkshopTreść komentarza: Discover the perfect blend of style and performance at kxkshop.com. Our premium sportswear redefines the game with quality craftsmanship and cutting-edge design. Elevate your athletic journey with KXKShop and experience excellence like never before. Your success, our style!Data dodania komentarza: 31.10.2023, 03:49Źródło komentarza: Jesień na rowerze – co zrobić, by cieszyć się jazdą? STORM podpowiada!Autor komentarza: koleżankaTreść komentarza: Pracowałam z nią w Urzędzie Skarbowym.Bardzo zdolna,koleżeńska,miła.Podziwiam jako matkę,żonę i obejmującą stanowiskaData dodania komentarza: 19.10.2023, 14:58Źródło komentarza: Edyta Podgórska - Kobieta wszechstronna i zaangażowana
Reklama
test