Reklama

Fasada Roku 2023: szczecińska renowacja doceniona przez internautów

Prawie 72 000 ocen przyznali internauci w tegorocznej edycji plebiscytu zorganizowanego przez firmę Baumit w ramach konkursu Fasada Roku 2023. W kategorii zabytkowych budynków po renowacji najwyżej ocenili szczecińską realizację.
Fasada Roku 2023: szczecińska renowacja doceniona przez internautów
Budynek wielorodzinny przy ul. Wojska Polskiego w Szczecinie – „Wyróżnienie internautów” w kategorii „budynek zabytkowy po renowacji. Fot. Baumit

Plebiscyt Fasada Roku 2023 wystartował 1 maja br., a zagłosować w nim mógł każdy, kto do 31 października odwiedził adres www.baumit.com/fasadaroku. By wyrazić swoją opinię wystarczyło wejść na stronę i przyznać odpowiednią ilość gwiazdek (od 1 do 5) dowolnej liczbie uczestników-budynków. Było co oceniać, bo na liście startowej, zamkniętej 30 września br. znalazły się aż 263 budynki z elewacją wykończoną kompletnym system elewacyjnym Baumit (ocieplenia, tynkowym lub renowacyjnym).

 

Łącznie w tegorocznej odsłonie plebiscytu zebrano blisko 72 000 ocen entuzjastów architektury i budownictwa z całej Polski.  W ten sposób internauci zdecydowali o tym, które realizacje otrzymają specjalne „Wyróżnienie Internautów" w kategoriach: budynek jednorodzinny nowy, budynek wielorodzinny nowy, budynek niemieszkalny nowy, budynek po termomodernizacji oraz budynek zabytkowy po renowacji. 

 

Szczecińska renowacja z „Wyróżnieniem Internautów"

 

Zwycięzcy plebiscytu to realizacje, które uzyskały najwyższą ocenę w głosowaniu publiczności w swojej kategorii. Każdy z nich otrzyma specjalny tytuł „Fasada Roku 2023 – Wyróżnienie Internatów". 

 

W kategorii zarezerwowanej dla zabytkowych budynków po renowacji internauci najwyżej ocenili remont kamienicy przy ul. Wojska Polskiego w Szczecinie. Projekt przygotowała architekt Justyna Biernat-Łagoda, a urzeczywistniła go firma Perito MCT Maciej Szmigiel. 

 

https://baumit.pl/fasadaroku/projects/historical-renovation/4535/wojska-polskiego 

 

Jak zagłosują jurorzy? 

 

Internauci spełnili już swoją powinność, wyłaniając swoich zwycięzców w plebiscycie. Tym samym stało się już jasne, które realizacje budowlane zostaną w tym roku uhonorowane specjalnym tytułem „Wyróżnienie Internautów". 

 

Przed nami już zatem tylko werdykt profesjonalnego grona jurorów, który wyłoni zwycięzców tegorocznej edycji konkursu Fasada Roku. Głosy internautów nie będą mieć na niego wpływu. O tym kogo wybierze panel ekspertów, dowiemy się po zaplanowanych na listopad niezależnych obradach. Trzymamy kciuki za budynki z naszego regionu.

 

Przebieg konkursu można śledzić na stronie: www.fasadaroku.baumit.com.

 

Wyłoniony przez jurorów zwycięzca każdej kategorii otrzyma prestiżowy tytuł Fasada Roku 2023, 10 000 zł i coś jeszcze – pewne miejsce w najbliższej edycji rozgrywki na poziomie międzynarodowym. W ramach Baumit Life Challenge reprezentanci 25 krajów powalczą o jak najlepsze miejsce w wyścigu o tytuł Europejskiej Fasady Roku i jeszcze wyższe nagrody finansowe. 

 

Idea warta wspierania

 

Konkurs Fasada Roku już od 2007 roku nagradza budynki, które poprzez swoją architekturę i sposób wykończenia elewacji korzystnie wpływają na otaczający nas krajobraz, podnosząc atrakcyjność otoczenia, w którym wszyscy funkcjonujemy, a co za tym idzie także jakość naszego życia. Co do tego jak ważna jest estetyka i architektura w przestrzeni miejskiej nie mają żadnych wątpliwości ci, którzy są z nią blisko na co dzień. Patronat honorowy nad aktualną edycją wydarzenia sprawują: Izba Architektów Rzeczypospolitej Polskiej (IARP) oraz Stowarzyszenie Architektów Polskich (SARP). Medialnie wspierają ją redakcje takich periodyków jak: Architektura & Biznes”, „Architektura Murator”, „Budujemy Dom”, „Dom z ogrodem”, „ekspertbudowlany”, „Izolacje”, „Murator”, „Renowacje i Zabytki”, „TerazDom”, „Zawód:Architekt” oraz portali internetowych: architekturadzisiaj.pl, budnet.pl, chemiabudowlana.info, infoarchitekta.pl, obud.pl, sztuka-architektury.pl i terazdom.pl.

 

 

www.baumit.com

www.facebook.com/BaumitPolska

www.instagram.com/baumit.polska 

 

Marka Baumit powstała w 1988 roku. Należy do austriackiego koncernu Schmid Industrie Holding i jest jednym z najbardziej znanych i cenionych brandów na światowym rynku budowlanym. Oddziały Baumit znajdują się w 25 krajach Europy. Od 1994 roku firma jest obecna także w Polsce. Szczególnie silną pozycję na polskim rynku materiałów budowlanych, zdobyła w zakresie sprzedaży kompletnych systemów ociepleń budynków, tynków maszynowych (cementowo-wapiennych i gipsowych). Ponadto oferta produktowa Baumit obejmuje m.in. produkty do: układania płytek ceramicznych materiały do renowacji zabytków, a także masy samopoziomujące, jastrychy, wyprawy wierzchnie oraz zaprawy murarskie. Od początku siedzibą spółki jest Wrocław. Działalność podstawową przedsiębiorstwa realizują trzy zakłady produkcyjne: w Pobiedziskach k. Poznania, w Łowiczu oraz w Bełchatowie.

 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
pochmurnie

Temperatura: 15°CMiasto: Gryfice

Ciśnienie: 1017 hPa
Wiatr: 27 km/h

Reklama
Komentarze
Autor komentarza: Elżbieta StepienTreść komentarza: Piękne słowa,Marzenko głowa do góry i do przodu ,jesteś dobrą mamą,zoną i silną osobowoscią,wierze że twój harakter mówi za siebie .Życzę powodzenia i dalszych sukcesowData dodania komentarza: 28.04.2024, 00:45Źródło komentarza: Marzena StępieńAutor komentarza: Elżbieta StepienTreść komentarza: Piękne słowa,Marzenko głowa do góry i do przodu ,jesteś dobrą mamą,zoną i silną osobowoscią,wierze że twój harakter mówi za siebie .Życzę powodzenia i dalszych sukcesowData dodania komentarza: 28.04.2024, 00:44Źródło komentarza: Marzena StępieńAutor komentarza: DiesTreść komentarza: Jak nazywa się dziewczyna z reklamy?Data dodania komentarza: 22.03.2024, 09:23Źródło komentarza: Witaj w Rossmannie – otwórz apkę, a coś dostaniesz! „Kupon za uśmiech"Autor komentarza: GośćTreść komentarza: Tyle, ile z tamtych czasów pamiętam, bo byłam wtedy dzieckiem, to kolejki po rozmaite rzeczy i nie tylko. Ludzie odstali swoje w kolejce, ale cieszyli się z tego, co mieli. Meblościanki, za którymi ludzie stali nawet dwa dni do dziś stoją w niejednym salonie i w przeciwieństwie do obecnych "zwykłych" i wcale nie tanich mebli były znacznie lepszej jakości. W centrach miast tętniło życie, bo właśnie tam kupowało się najpotrzebniejsze rzeczy. Teraz handel przeniósł się do galerii. Jaka była radość, gdy mama wypowiedziała magiczne zdanie - idziemy do miasta :-) Luksusowe wyroby były dostępne za dolary, marki i bony w PEWEXie, ale też dla nielicznych i w tzw. sklepach zagranicznych, gdzie ludzie sprzedawali wyroby z zachodu, a czasem także na ryneczkach. W tamtych czasach ludzie byli życzliwsi i pomagali sobie nawzajem, choć i dziś ma to miejsce, ale nie jest rzeczą tak oczywistą.Data dodania komentarza: 15.12.2023, 12:40Źródło komentarza: Dlaczego na wystawach montowano orła z kalesonów?Autor komentarza: kxkshopTreść komentarza: Discover the perfect blend of style and performance at kxkshop.com. Our premium sportswear redefines the game with quality craftsmanship and cutting-edge design. Elevate your athletic journey with KXKShop and experience excellence like never before. Your success, our style!Data dodania komentarza: 31.10.2023, 03:49Źródło komentarza: Jesień na rowerze – co zrobić, by cieszyć się jazdą? STORM podpowiada!Autor komentarza: koleżankaTreść komentarza: Pracowałam z nią w Urzędzie Skarbowym.Bardzo zdolna,koleżeńska,miła.Podziwiam jako matkę,żonę i obejmującą stanowiskaData dodania komentarza: 19.10.2023, 14:58Źródło komentarza: Edyta Podgórska - Kobieta wszechstronna i zaangażowana
Reklama
test