Reklama

Projekt „Trzebiatów ART.”

Projekt „Trzebiatów ART” realizowany od 10 listopada do 20 grudnia 2019 r. skierowany jest do młodzieży z Gminy Trzebiatów. Młodzież uczestniczyć będzie w warsztatach, podczas których przedstawimy artystyczne możliwości promowania lokalnych zabytków. Głównym celem jest propagowanie wśród młodzieży działań artystycznych związanych z dziedzictwem kulturowym regionu w sposób nowoczesny i atrakcyjny dla młodzieży. W ramach zadania odbędą się warsztaty artystyczne podczas, których wskażemy możliwość wykorzystania lokalnego potencjału kulturowego do twórczego prezentowania pasji artystycznych wśród młodzieży. Skierowanie działań do tej grupy odbiorców ma duże znaczenie dla lokalnego środowiska. Zależy nam nie tylko na przekazaniu wiedzy o historii regionu ale także na ukazaniu możliwości wykorzystania i promowania zabytków Pomorza Zachodniego przez młode pokolenie.
Projekt „Trzebiatów ART.”

  Za nami już warsztaty GRAFFITI prowadzone przez Cukina ( Tomasza Żuka), koszalińskiego street art’owca, zajmującego się tworzeniem murali, graffiti, obrazów farbami w spreju.
I dnia warsztatów uczestnicy projektowali szablony, które posłużyły do pomalowania koszulek.
Podczas drugiego dnia warsztatów zachęcaliśmy uczestników do spojrzenia na nasze miasto i jego zabytki. Zależy nam na uwrażliwieniu młodzieży na piękno rodzinnego miasta, wskazanie właściwego sposobu postrzegania zabytków, jako jego potencjał, odkrywania tajemnic i historii z nimi związanych. Cukin nawiązał świetny kontakt z naszymi młodymi artystami i przekazał wiele technicznych uwag, pomógł stworzyć piękne prace dotyczące zabytków Trzebiatowa. Prace zostaną wyeksponowane w Pałacu.

Zapraszamy na kolejne warsztaty:

 WARSZTATY DIAPORAMY – 3 dni ( 25-27 listopada). Diaporama jest pewnego rodzaju spektaklem audiowizualnym, polegającym na równoczesnym oddziaływaniu obrazów i dźwięków. Jego tworzywem są nieruchome obrazy w postaci przezroczy rzutowanych na ekran i zsynchronizowany z nimi dźwięk. Ścieżkę dźwiękową może stanowić muzyka, nagrane dźwięki, słowo czytane itp. Efektem warsztatów będzie pokaz diaporam prezentujących trzebiatowskie zabytki takie jak: Baszta Kaszana, Kościoły, Ratusz, zabytkowe kamieniczki. Osoby uczestniczące w warsztatach poznają podstawy fotografii, podstawy diaporamy, uczestniczyć będą w plenerze fotograficznym, następnie odbędzie się montaż i pokaz diaporam.
Warsztaty prowadzone będą przez Cezarego Dubiela – szczeciński artysta fotografik, członek rzeczywisty Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej w Warszawie z tytułem AFRP. Laureat wielu nagród w kraju i za granicą. W 2013 roku diaporama Cezarego Dubiela zatytułowana „ Kamienie pamięci” została wpisana do Audiowizualnej Kolekcji FIAP będącej międzynarodowym zbiorem najlepszych diaporam . Jego praca jako jedyna z Polski znalazła się pośród najlepszych dzieł najwybitniejszych diaporamistów świata.

Projekt "Trzebiatów ART" realizowany przez Trzebiatowski Ośrodek Kultury i Trzebiatowskie Towarzystwo Kultury otrzymał dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego i Ośrodka Pomocy Społecznej w Trzebiatowie.

A.Rzepecka



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zachmurzenie duże

Temperatura: 15°CMiasto: Gryfice

Ciśnienie: 1010 hPa
Wiatr: 5 km/h

Reklama
Komentarze
Autor komentarza: Elżbieta StepienTreść komentarza: Piękne słowa,Marzenko głowa do góry i do przodu ,jesteś dobrą mamą,zoną i silną osobowoscią,wierze że twój harakter mówi za siebie .Życzę powodzenia i dalszych sukcesowData dodania komentarza: 28.04.2024, 00:45Źródło komentarza: Marzena StępieńAutor komentarza: Elżbieta StepienTreść komentarza: Piękne słowa,Marzenko głowa do góry i do przodu ,jesteś dobrą mamą,zoną i silną osobowoscią,wierze że twój harakter mówi za siebie .Życzę powodzenia i dalszych sukcesowData dodania komentarza: 28.04.2024, 00:44Źródło komentarza: Marzena StępieńAutor komentarza: DiesTreść komentarza: Jak nazywa się dziewczyna z reklamy?Data dodania komentarza: 22.03.2024, 09:23Źródło komentarza: Witaj w Rossmannie – otwórz apkę, a coś dostaniesz! „Kupon za uśmiech"Autor komentarza: GośćTreść komentarza: Tyle, ile z tamtych czasów pamiętam, bo byłam wtedy dzieckiem, to kolejki po rozmaite rzeczy i nie tylko. Ludzie odstali swoje w kolejce, ale cieszyli się z tego, co mieli. Meblościanki, za którymi ludzie stali nawet dwa dni do dziś stoją w niejednym salonie i w przeciwieństwie do obecnych "zwykłych" i wcale nie tanich mebli były znacznie lepszej jakości. W centrach miast tętniło życie, bo właśnie tam kupowało się najpotrzebniejsze rzeczy. Teraz handel przeniósł się do galerii. Jaka była radość, gdy mama wypowiedziała magiczne zdanie - idziemy do miasta :-) Luksusowe wyroby były dostępne za dolary, marki i bony w PEWEXie, ale też dla nielicznych i w tzw. sklepach zagranicznych, gdzie ludzie sprzedawali wyroby z zachodu, a czasem także na ryneczkach. W tamtych czasach ludzie byli życzliwsi i pomagali sobie nawzajem, choć i dziś ma to miejsce, ale nie jest rzeczą tak oczywistą.Data dodania komentarza: 15.12.2023, 12:40Źródło komentarza: Dlaczego na wystawach montowano orła z kalesonów?Autor komentarza: kxkshopTreść komentarza: Discover the perfect blend of style and performance at kxkshop.com. Our premium sportswear redefines the game with quality craftsmanship and cutting-edge design. Elevate your athletic journey with KXKShop and experience excellence like never before. Your success, our style!Data dodania komentarza: 31.10.2023, 03:49Źródło komentarza: Jesień na rowerze – co zrobić, by cieszyć się jazdą? STORM podpowiada!Autor komentarza: koleżankaTreść komentarza: Pracowałam z nią w Urzędzie Skarbowym.Bardzo zdolna,koleżeńska,miła.Podziwiam jako matkę,żonę i obejmującą stanowiskaData dodania komentarza: 19.10.2023, 14:58Źródło komentarza: Edyta Podgórska - Kobieta wszechstronna i zaangażowana
Reklama
test