Odzyskaj podatek z zagranicy

Podatek z zagranicy można odzyskać bardzo łatwo z pomocą biura podatkowego. Jeżeli pracujemy lub pracowaliśmy poza granicami Polski, w wielu przypadkach mamy możliwość uzyskania zwrotu podatku z zagranicznego urzędu skarbowego. Jak zatem odzyskać podatek z Holandii i Niemiec? Co warto wiedzieć o tym procesie?
  • 19.03.2024 10:00
Odzyskaj podatek z zagranicy

Podatek z Holandii

Faktem jest, że podatek z zagranicy nie musi nas stresować i martwić. W tek sytuacji zaufajmy specjalistom z biura podatkowego, którzy zapewniają profesjonalne wsparcie na najwyższym poziomie. Zajmują się oni głównie pomocą w odzyskiwaniu podatku z Niemiec lub Holandii, oczywiście mając na uwadze dobro swoich klientów. W jaki sposób odzyskać podatek z Holandii

Warto wiedzieć, że o zwrot podatku z tego kraju może ubiegać się każdy, kto pracował tutaj legalnie. To oznacza, że rozliczenie podatku z holenderskim urzędem skarbowym jest koniecznością! Jeżeli złożymy deklarację podatkową dosyć szybko, z pewnością z powodzeniem odzyskamy swoje pieniądze bez zbędnej zwłoki. Co ciekawe, średnia kwota zwrotu podatku holenderskiego wynosi około kilkaset euro. Na szczęście wnioskować o zwrot podatku możemy bez problemu przez cały rok. 

Przed złożeniem wniosku do urzędu skarbowego w Holandii, nie zapominajmy o przygotowaniu stosowanych dokumentów. Trzeba przygotować JAAROPGAAF / JAAROPGAVE lub ostatnie rozliczenie miesięczne - Salaris. Poza  tym zaświadczenie o dochodach jest niezbędna także wtedy, gdy uzyskaliśmy w Holandii dochód stanowiący 90% ogólnej sumy wszystkich naszych globalnych zarobków. 

Podatek z Niemiec

Dla wielu osób spore znaczenie ma także podatek z Niemiec. Jako podatnicy możemy rozliczyć podatek w tym kraju oo 4 lat wstecz, jednak obowiązek ten nie dotyczy każdego. Kiedy zatem konieczne jest złożenie rozliczenia podatkowego w Niemczech? Jest to ważne wtedy, gdy występuje jedna z poniższych sytuacji:

  • Trzecia klasa podatkowa
  • Otrzymanie wezwania do rozliczenia z niemieckiego urzędu skarbowego
  • Prowadzenie działalności gospodarczej w Niemczech
  • Otrzymywanie od pracodawcy świadczeń zwolnionych z podatku
  • Otrzymanie odprawy od poprzedniego pracodawcy
  • Uzyskiwanie dodatkowych dochodów w kwocie wyższej niż 410 euro
  • Otrzymywanie kilku wynagrodzeń od kilku pracodawców
  • Złożenie w Niemczech wniosku o nieograniczony obowiązek podatkowy (jako rezydent innego kraju)

Wszystko to sprawia, że musimy złożyć deklarację podatkową w Niemczech. W tym wypadku przydaje się znajomość ustawy o podatku dochodowym, którą przybliżą nam eksperci z biura podatkowego. 

Podsumowując, warto zauważyć, że odzyskanie zwrotu z podatku z zagranicy nie musi być trudnym zadaniem. Samemu  nie zawsze wiemy, jak się za to zabrać, dlatego warto skorzystać z profesjonalnej pomocy biura podatkowego. Specjaliści z takiego biura na pierwszym miejscu stawiają nasze oczekiwania i zawsze postępują zgodnie z przepisami prawnymi. Dzięki temu mamy pewność, że rozliczenie z zagranicznym urzędem skarbowym odbywa się prawidłowo, co daje nam szansę na korzystny zwrot podatku dochodowego.

Materiał zewnętrzny


test