Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Przeczytaj!

Zapraszamy na szkolenie dla firm zainteresowanych rynkiem brytyjskim

Jak powiększyć zasięg swojego biznesu na jeden z najatrakcyjniejszych kierunków biznesowych w Europie? Jak nauczyć się myśleć po "brytyjsku"? Jak odszukać niewidoczne aspekty i szanse kryjące się w Wielkiej Brytanii?
  • 20.04.2022 12:05
  • Autor: Grupa Tipmedia
Zapraszamy na szkolenie dla firm zainteresowanych rynkiem brytyjskim

Dzięki współpracy Fundacji Bona Notitia oraz inkubatora C4DI z Hull w Wielkiej Brytanii oraz zaangażowaniu innych partnerów polskich i brytyjskich (wśród których są m.in. sieć inkubatorów Barclays Eagle Labs, kancelaria prawna KTW oraz Miejski Inkubator Przedsiębiorczości Rawa.Ink w Katowicach) udało się zorganizować unikalny na polskim rynku projekt szkoleniowy adresowany do przedsiębiorców, w tym startupów, zainteresowanych wejściem na rynek brytyjski zatytułowany „Pathway to selling in the UK”, czyli „Droga do sprzedaży w Wielkiej Brytanii”.

Cykl obejmujący sześć dwudniowych warsztatów szkoleniowych został zainaugurowany w marcu spotkaniem poświęconym tematowi „Why Export to the UK?”. Pomysł na szkolenie jest odpowiedzią na potrzebę lepszego zrozumienia specyfiki tego rynku, z uwzględnieniem zmian, jakie wywołały Brexit oraz pandemia Covid.

Zainteresowane firmy mogą zgłaszać się poprzez formularz na stronie https://szkolenia.bonanotitia.org

„Rynek brytyjski wciąż należy do najatrakcyjniejszych w Europie, zarówno gdy chodzi o jego wielkość, jak też marżowość z punktu widzenia eksportera. Do tego polskie firmy cieszą się tam generalnie dobrą reputacją, szczególnie podmioty z sektora IT” – mówi Bob Spence, ekspert prowadzący szkolenia.

„Szkolenie ze sprzedaży na rynek brytyjski zwróciło nam uwagę na wiele aspektów, których polskie firmy często nie dostrzegają, rozmawiając z kontrahentami z Wysp” – mówi Paweł Bałka z firmy Voltmax, jeden z uczestników pierwszego szkolenia.

Aneta Wieczorke z firmy informatycznej Softiq dodaje: „Między innymi dzięki udziałowi w warsztatach niedługo później zorganizowaliśmy misję handlową do Wielkiej Brytanii, w trakcie której odwiedziliśmy inkubator C4DI. Zarówno szkolenie, jak i wizyta w Hull, pozwoliły nam jeszcze lepiej poznaliśmy nasze możliwości i przygotować strategię dalszej ekspansji. Już teraz czekamy na kolejne szkolenie”.

pathway to selling in the uk

Uczestniczący w cyklu polscy przedsiębiorcy mogą bowiem otrzymać dedykowane wsparcie ze strony inkubatora C4DI oraz wspólnie z brytyjskimi partnerami pracować nad optymalizacją rozwoju sprzedaży.

Następne spotkanie odbędzie już wkrótce – 27 i 28 kwietnia w Inkubatorze Rawa Ink w Katowicach. Jego temat to: „Why is the Polish-to-UK business experience important to understand?”. Wśród poruszanych tematów będą m.in. kwestie komunikacji międzykulturowej oraz symulacje negocjacji handlowych z brytyjskimi nabywcami, których reprezentować będą osoby odpowiadające za decyzje zakupowe w brytyjskich firmach (m.in. Gateway Procurement), a w gronie trenerów będą m.in.: Bob Spence (C4DI UK), Kaja Szczygieł (C4DI PL), Kasia Łanucha (Cambridge University), Martin Byrne (4N).

 

Artykuł powstał Dzięki współpracy Fundacji Bona Notitia oraz inkubatora C4DI z Hull w Wielkiej Brytanii.

materiał partnera


zachmurzenie duże

Temperatura: 17°CMiasto: Gryfice

Ciśnienie: 1022 hPa
Wiatr: 12 km/h

Komentarze
Autor komentarza: KonradTreść komentarza: Haha kolejna? Ile tego jeszcze jest. Normalnie jak grzyby po deszczu co dla mnie jest wgl niezrozumiałe skoro dwarfs fortune jest legalnie online a do tego ładnie oddajeData dodania komentarza: 28.04.2022, 01:44Źródło komentarza: Autor komentarza: soniaTreść komentarza: Przy alergii na kurz i roztocza sprawdza mi się roomba, oczyszczacz i nawilżacz powietrza. Dzięki temu lepiej mi się oddycha, nie mam napadów kaszlu ani przewlekłego kataru. Pościel i ręczniki wymieniam co tydzień piorąc je w wysokiej temperaturze, żeby wybić alergeny. Data dodania komentarza: 13.01.2022, 20:12Źródło komentarza: Autor komentarza: MariannaTreść komentarza: W małych pomieszczeniach należy postawić na praktyczne rozwiązania, które ułatwią nam gotowanie i zabiorą mniej miejsca. U mnie świetnym rozwiązaniem okazał się sprzęt AGD Solgaz, który jest w umieszczony w zabudowie. Dzięki temu kuchnia zyskała lekką linię i nowoczesny styl, a piekarnik SP-34-PM łączy w sobie funkcję trzech urządzeń co w małych przestrzeniach jest bardzo cenne.Data dodania komentarza: 13.12.2021, 22:49Źródło komentarza: Autor komentarza: SylwiaTreść komentarza: Nigdy nie myślałam, ze odważ się kłaść płytki aż do momentu gdy zapragnęłam zmiany w mieszkaniu. W salonie i przedpokoju położyłam płytki z elastycznego klinkieru Elastolith. Dzięki nim uzyskałam przepiękny efekt cegły na ścianie. Praca z nimi to czysta przyjemność ponieważ łatwo się je docina i montuje. Innowacyjnością zaś jest właśnie fuga, której rolę odgrywa klej montujący, takie 2w1. Klej-fuga jest dostępna w różnych kolorach więc bezproblemowo można wybrać tą najbardziej pasującą.Data dodania komentarza: 09.12.2021, 21:52Źródło komentarza: Autor komentarza: WandziaTreść komentarza: Użytkuję sprzęt AGD firmy Solgaz i jestem bardzo zadowolona z ich innowacyjnych rozwiązań, który nie tylko przyczyniają się do oszczędności w domowym budżecie ale i samoczynnie włączają okap kuchenny po wykryciu gotowania. Już nie mam problemu, ze zapomniałam, a jak mi się przypomniało to miałam brudne ręce i okap nadawał się do ponownego mycia. Jeżeli chodzi o sprzątanie to w kuchni nie mam już tłustego osadu na szafkach gdyż kuchenka gaz pod szkłem to wyeliminowała.Data dodania komentarza: 09.12.2021, 21:42Źródło komentarza: Autor komentarza: PawełTreść komentarza: Ghost pepper byłby super ale za słodki jak dla mnie i mojej rodzinki. Ale wkońcu znalazłem jakiś ostry sos który jest ostry...Data dodania komentarza: 28.11.2021, 23:34Źródło komentarza: