Świeczki sojowe - idealne do arometerapii!

Aromaterapia bardzo pozytywnie wpływa na cały nasz organizm. Dzięki niej możliwe jest rozluźnienie się, stworzenie odpowiedniej, romantycznej atmosfery czy niwelowanie pewnych nieprzyjemnych zapachów. Jednak czy wszystkie świece są bezpieczne? Które produkty wybrać? Czym są świeczki sojowe, jak są produkowane? Jakie zalety tego rodzaju rozwiązania można wyróżnić?
  • 26.08.2021 10:00
  • Autor: Grupa Tipmedia
Świeczki sojowe - idealne do arometerapii!

 

Wykorzystanie świec w życiu codziennym

Wielu z nas z chęcią sięga po różnego rodzaju świeczki zapachowe. Dzięki ulatniającym się aromatom możliwe jest stworzenie przyjemnego otoczenia, zapobieganie tworzenia się nieprzyjemnej woni, czy stworzenie nastroju. Marzeniem niemalże każdej kobiety są seanse domowego SPA właśnie w otoczeniu przyjemnie rozluźniających i odprężających płomieni lekkiego ognia. 
Jednak warto pamiętać, iż stosowanie zwykłych świec nie jest do końca bezpieczne. Spalane substancje wytwarzają dwutlenek węgla oraz uwalniają przeróżne toksyny, które z czasem mogą zaszkodzić użytkownikom. Dlatego też warto zwracać uwagę na rodzaj wykorzystywanego produktu, jak również sposób jego produkcji. 
Jednym z coraz bardziej popularnych, a przede wszystkim bezpiecznych artykułów są świeczki sojowe. Na czym polega ich fenomen? Jak i z czego są tworzone? Jakie posiadają zalety?

Świeczki sojowe - cechy i charakterystyka

Świeczki sojowe to idealna alternatywa do standardowych produktów zapachowych. Z kilkoma wyraźnie zauważalnymi różnicami - są bezpieczne dla ludzi, jak również dla środowiska. Produkty te wytwarzane są ze specjalnego sojowego wosku, który podczas spalania niemalże nie wydziela dwutlenku węgla. Dzięki temu akcesoria te z powodzeniem mogą być stosowane w obecności malutkich dzieci, osób z astmą czy alergików. 
Do głównych cech i zalet sojowych świec można również zaliczyć:

  • dym wydobywający się z płomieni jest czysty i nietoksyczny, 
  • świeczka sojowa produkowana jest z surowców odnawialnych
  • jest łatwo dostępna - wosk możliwy jest do pozyskania w sposób prosty i szybki, 
  • istnieje możliwość wykonania świecy własnoręcznie, 
  • świeczka sojowa jest bardzo wydajna - pali się dłużej w stosunku do produktów parafinowych czy stearynowych, 
  • rozpuszczony oraz zastygnięty wosk łatwo wyczyścić, istnieje niewielkie ryzyko zabrudzenia lub uszkodzenia materiału, 
  • wosk można łączyć z wieloma produktami i tworzyć wyjątkowe zapachy, itp. 

Jak wykonać własnoręcznie świecę sojową?

Wykonanie ulubionej, zdrowej i bezpiecznej świecy z soi jest bardzo proste i przyjemne. Pierwszym krokiem jest roztopienie odpowiedniego wosku poprzez podgrzewanie. Tworzywo to powinno uzyskać płynną konsystencję. Do ta przygotowanej lesistej konsystencji należy dodać kilka kropel olejku eterycznego lub inne produkty np. rozdrobnione płatki róż czy lawendy. 
Następną fazą jest przygotowanie pojemnika - najlepiej w postaci słoiczka, na którego dnie przyklejamy zakupiony knot. Całość zalewamy płynnym woskiem tak, by górna część konta wystawała ponad poziom płynu. Odstawiamy do wystygnięcia. Cały proces tworzenia świecy sojowej potrwa około 30 minut - wosk sojowy bardzo szybka zastyga. 
 

 

Materiał zewnętrzny


test