Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Przeczytaj!
Reklama

Polityka i Samorząd

Piąta edycja programu Mały Strażak
Piąta edycja programu Mały Strażak

Ubrania, hełmy, węże, motopompy, agregaty, pilarki, namioty pneumatyczne i inny sprzęt, niezbędny podczas akcji ratowania zdrowia i życia trafi do jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z województwa zachodniopomorskiego w ramach 5. edycji Programu Mały Strażak. Prezes Zarządu WFOŚiGW w Szczecinie – Marek Subocz – w obecności Małgorzaty Golińskiej – Sekretarz stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska, Marka Gróbarczyka – Sekretarza stanu w Ministerstwie Infrastruktury, Czesława Hoca, Artura Szałabawki i Michała Jacha – Posłów na Sejm RP, a także Joanny Grab – Zastępcy Prezesa Zarządu - poinformował o rozpoczęciu naboru wniosków dla OSP.

10.05.2022 22:30
Zachodniopomorskie: Pieniądze na drogi
Zachodniopomorskie: Pieniądze na drogi
30.04.2022 22:15
Nowogard: Dotacje dla organizacji samorządowych
Nowogard: Dotacje dla organizacji samorządowych

W poniedziałek 21 marca oraz wtorek 22 marca, w Sali Urzędu Miejskiego w Nowogardzie przedstawiciele organizacji pozarządowych z terenu gminy oraz burmistrz Nowogardu Robert Czapla podpisywali umowy na gminne dotacje wspierające działalność tych organizacji.

24.03.2022 23:41
Gryfice: Gratulacje dla sołtysów, nagrody dla laureatów
Gryfice: Gratulacje dla sołtysów, nagrody dla laureatów

We wtorek 22 marca w Gryfickim Domu Kultury w ramach obchodów Dnia Sołtysa odbyło się doroczne uroczyste spotkanie Burmistrza Gryfic z sołtysami z terenu gminy, w takcie spotkania ogłoszono też i nagrodzono laureatów VI edycji konkursu „Nasza Wieś Najpiękniejsza” oraz III edycji konkursu „Najpiękniejszy balkon, posesja, zagroda, teren wokół Wspólnoty Mieszkaniowej”.

23.03.2022 22:39
Na pamiątkę tamtych dni
Na pamiątkę tamtych dni

77 lat temu 17 marca 1945 roku w Mrzeżynie – zastępca dowódcy 1. Samodzielnej Warszawskiej Brygady Kawalerii mjr Stanisław Arkuszewski wraz z delegacją kawalerzystów z 2 i 3 Pułku Ułanów, dokonali Zaślubin Polski z Morzem.

19.03.2022 13:51
Lider Ruchu Polska 2050 o napaści Rosji na Ukrainę
Lider Ruchu Polska 2050 o napaści Rosji na Ukrainę

„Trzy tygodnie temu wszystkim nam skończył się świat, w którym wyrośliśmy, który znaliśmy. Koniec tego świata urządził nam Putin, brutalnie napadając Ukrainę. To nie kolejna lokalna wojna. Dziś – od USA po Australię - to wojna o największą stawkę od czasów II Wojny Światowej.” - tymi słowami Szymon Hołownia, lider Ruchu Polska 2050 rozpoczął swoje wystąpienie, które opublikował dzisiaj rano w social mediach. Odniósł się w nim do ostatnich wydarzeń, które od kilkunastu dni zajmują pierwsze strony gazet i nagłówki serwisów informacyjnych.

17.03.2022 11:05
Przyszłość Europy: debaty o propozycjach obywateli z reprezentantami z Ukrainy
Przyszłość Europy: debaty o propozycjach obywateli z reprezentantami z Ukrainy

Zgromadzenie plenarne Konferencji w sprawie przyszłości Europy, podczas debaty z udziałem obywateli i parlamentarzystów z Ukrainy o roli Unii Europejskiej w świecie, omówi propozycje zgłoszone przez Europejskie Panele Obywatelskie.

13.03.2022 09:03
Nowogard liczy na środki z programu „Polski Ład”
Nowogard liczy na środki z programu „Polski Ład”

W czwartek 10 marca w nowogardzkim ratuszu, na konferencji prasowej burmistrz Robert Czapla zaprezentował złożone przez gminę wnioski w ramach rządowego programu „Polski Ład”.

12.03.2022 00:52
Burmistrz Nowogardu powołał pełnomocnika ds. ukraińskich
Burmistrz Nowogardu powołał pełnomocnika ds. ukraińskich

W Czwartek 11 marca na konferencji prasowej burmistrz Nowogardu Robert Czapla poinformował o przygotowaniach do udzielania pomocy na terenie gminy uchodźcom z objętej wojną Ukrainy. Przedstawił też panią Krystynę Radkowską która od poniedziałku 14 marca będzie pełniła funkcję pełnomocnika ds. ukraińskich.

11.03.2022 20:12
Uczcili 77 rocznicę polskości Gryfic
Uczcili 77 rocznicę polskości Gryfic

W niedzielę 6 marca w Gryficach odbyły się obchody uczczenia 77 rocznicy polskości Gryfic.

07.03.2022 08:45
Spotkanie z Posłem na Sejm RP Michałem Jachem
Spotkanie z Posłem na Sejm RP Michałem Jachem
23.01.2022 15:45
Nowe władze Zarządu Powiatowego OSP w Gryficach
Nowe władze Zarządu Powiatowego OSP w Gryficach

W sobotę 11 grudnia w Pałacu „Ptaszynka” w Rybokartach odbył się Zjazd Sprawozdawczo – Wyborczy Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Gryficach.

14.12.2021 17:57
Komentarze
Autor komentarza: KonradTreść komentarza: Haha kolejna? Ile tego jeszcze jest. Normalnie jak grzyby po deszczu co dla mnie jest wgl niezrozumiałe skoro dwarfs fortune jest legalnie online a do tego ładnie oddajeData dodania komentarza: 28.04.2022, 01:44Źródło komentarza: Trzebiatów – to kolejna miejscowość gdzie KAS zamknęła nielegalny hazardAutor komentarza: soniaTreść komentarza: Przy alergii na kurz i roztocza sprawdza mi się roomba, oczyszczacz i nawilżacz powietrza. Dzięki temu lepiej mi się oddycha, nie mam napadów kaszlu ani przewlekłego kataru. Pościel i ręczniki wymieniam co tydzień piorąc je w wysokiej temperaturze, żeby wybić alergeny. Data dodania komentarza: 13.01.2022, 20:12Źródło komentarza: Nie daj się alergii we własnym domu! Autor komentarza: MariannaTreść komentarza: W małych pomieszczeniach należy postawić na praktyczne rozwiązania, które ułatwią nam gotowanie i zabiorą mniej miejsca. U mnie świetnym rozwiązaniem okazał się sprzęt AGD Solgaz, który jest w umieszczony w zabudowie. Dzięki temu kuchnia zyskała lekką linię i nowoczesny styl, a piekarnik SP-34-PM łączy w sobie funkcję trzech urządzeń co w małych przestrzeniach jest bardzo cenne.Data dodania komentarza: 13.12.2021, 22:49Źródło komentarza: Jak zaaranżować minimalistyczną kuchnię?Autor komentarza: SylwiaTreść komentarza: Nigdy nie myślałam, ze odważ się kłaść płytki aż do momentu gdy zapragnęłam zmiany w mieszkaniu. W salonie i przedpokoju położyłam płytki z elastycznego klinkieru Elastolith. Dzięki nim uzyskałam przepiękny efekt cegły na ścianie. Praca z nimi to czysta przyjemność ponieważ łatwo się je docina i montuje. Innowacyjnością zaś jest właśnie fuga, której rolę odgrywa klej montujący, takie 2w1. Klej-fuga jest dostępna w różnych kolorach więc bezproblemowo można wybrać tą najbardziej pasującą.Data dodania komentarza: 09.12.2021, 21:52Źródło komentarza: Detal wieńczy dzieło, czyli prawie wszystko, co trzeba wiedzieć o fugowaniuAutor komentarza: WandziaTreść komentarza: Użytkuję sprzęt AGD firmy Solgaz i jestem bardzo zadowolona z ich innowacyjnych rozwiązań, który nie tylko przyczyniają się do oszczędności w domowym budżecie ale i samoczynnie włączają okap kuchenny po wykryciu gotowania. Już nie mam problemu, ze zapomniałam, a jak mi się przypomniało to miałam brudne ręce i okap nadawał się do ponownego mycia. Jeżeli chodzi o sprzątanie to w kuchni nie mam już tłustego osadu na szafkach gdyż kuchenka gaz pod szkłem to wyeliminowała.Data dodania komentarza: 09.12.2021, 21:42Źródło komentarza: Świąteczne gotowanie na gazieAutor komentarza: PawełTreść komentarza: Ghost pepper byłby super ale za słodki jak dla mnie i mojej rodzinki. Ale wkońcu znalazłem jakiś ostry sos który jest ostry...Data dodania komentarza: 28.11.2021, 23:34Źródło komentarza: Zestaw sosów bardzo ostrych – piekielne trio od Roleski
Reklama