Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Przeczytaj!
Reklama

Edukacja

Pół miliona złotych na szkolne Eko-Pracownie
Pół miliona złotych na szkolne Eko-Pracownie

Interaktywne tablice, sprzęt laboratoryjny, audio-video i komputerowy, a także remont i meble – wszystko, co pozwoli stworzyć w szkołach nowoczesne sale naukowe można sfinansować w ramach programu Eko-Pracownia. Nabór wniosków potrwa do końca maja. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie na nowe miejsca dla uczniów i nauczycieli przeznaczy pół miliona złotych.

11.05.2022 22:39
Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie rozpoczyna współpracę z Morskim Centrum Nauki
Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie rozpoczyna współpracę z Morskim Centrum Nauki

Prowadzenie wspólnych badań naukowych i projektów edukacyjnych, organizowanie konferencji naukowo-technicznych, tworzenie wystaw czasowych, pokazów oraz ścieżek edukacyjnych – m.in. takie inicjatywy zakłada porozumienie o wzajemnej współpracy między Wydziałem Technologii i Inżynierii Chemicznej ZUT a Morskim Centrum Nauki podpisane we wtorek, 15 marca br.

15.03.2022 18:22
ZUT otwiera swoje drzwi. Będą pokazy, wykłady i konkursy
ZUT otwiera swoje drzwi. Będą pokazy, wykłady i konkursy

Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie otwiera swoje drzwi dla przyszłych studentów. Zapraszamy od czwartku (17 marca) do piątku (18 marca) do Centrum Dydaktyczno-Badawczego Nanotechnologii ZUT przy al. Piastów 45, gdzie nasi najlepsi specjaliści, zaprezentują ofertę edukacyjną uniwersytetu wraz z możliwościami dalszego rozwoju.

15.03.2022 10:56
Tietoevry i ZPSB partnerami dla przygotowania przyszłych kadr w branży IT
Tietoevry i ZPSB partnerami dla przygotowania przyszłych kadr w branży IT

Wspólne przedsięwzięcia szkoleniowe, badawcze, organizacja praktyk czy staży dla studentów, konsultacje w zakresie programów studiów – to tylko niektóre z obszarów, w jakich planują rozwijać współpracę Zachodniopomorska Szkoła Biznesu w Szczecinie i Tieto Poland sp. z o.o., reprezentujące Tietoevry.

12.03.2022 10:36
Pierwsza obrona pracy inżynierskiej w czasie wojny
Pierwsza obrona pracy inżynierskiej w czasie wojny

Na ZUT pierwsza praca inżynierska studenta przebywającego w Ukrainie została obroniona online. Vladyslav Zhuzhukin, student III roku inżynierii transportu z Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Mechatroniki obronił pracę inżynierską na ocenę bardzo dobrą.

11.03.2022 17:30
20 000 uczniów postawiło pierwsze kroki w programowaniu w ramach akcji „Koduj z Gigantami”
20 000 uczniów postawiło pierwsze kroki w programowaniu w ramach akcji „Koduj z Gigantami”

Dobiegła końca 10. edycja bezpłatnych warsztatów z programowania dla dzieci i młodzieży: „Koduj z Gigantami – Szyfry i Zagadki”, organizowanych przez szkołę GIGANCI PROGRAMOWANIA. W trwających przez cztery tygodnie zajęciach stacjonarnych oraz online, udział wzięło ponad 20 000 młodych uczestników z całej Polski!

09.03.2022 13:33
Informacje o rekrutacji zimowej (na studia I i II stopnia do 31. 03. 2022)
Informacje o rekrutacji zimowej (na studia I i II stopnia do 31. 03. 2022)
07.03.2022 00:57
Komentarze
Autor komentarza: KonradTreść komentarza: Haha kolejna? Ile tego jeszcze jest. Normalnie jak grzyby po deszczu co dla mnie jest wgl niezrozumiałe skoro dwarfs fortune jest legalnie online a do tego ładnie oddajeData dodania komentarza: 28.04.2022, 01:44Źródło komentarza: Trzebiatów – to kolejna miejscowość gdzie KAS zamknęła nielegalny hazardAutor komentarza: soniaTreść komentarza: Przy alergii na kurz i roztocza sprawdza mi się roomba, oczyszczacz i nawilżacz powietrza. Dzięki temu lepiej mi się oddycha, nie mam napadów kaszlu ani przewlekłego kataru. Pościel i ręczniki wymieniam co tydzień piorąc je w wysokiej temperaturze, żeby wybić alergeny. Data dodania komentarza: 13.01.2022, 20:12Źródło komentarza: Nie daj się alergii we własnym domu! Autor komentarza: MariannaTreść komentarza: W małych pomieszczeniach należy postawić na praktyczne rozwiązania, które ułatwią nam gotowanie i zabiorą mniej miejsca. U mnie świetnym rozwiązaniem okazał się sprzęt AGD Solgaz, który jest w umieszczony w zabudowie. Dzięki temu kuchnia zyskała lekką linię i nowoczesny styl, a piekarnik SP-34-PM łączy w sobie funkcję trzech urządzeń co w małych przestrzeniach jest bardzo cenne.Data dodania komentarza: 13.12.2021, 22:49Źródło komentarza: Jak zaaranżować minimalistyczną kuchnię?Autor komentarza: SylwiaTreść komentarza: Nigdy nie myślałam, ze odważ się kłaść płytki aż do momentu gdy zapragnęłam zmiany w mieszkaniu. W salonie i przedpokoju położyłam płytki z elastycznego klinkieru Elastolith. Dzięki nim uzyskałam przepiękny efekt cegły na ścianie. Praca z nimi to czysta przyjemność ponieważ łatwo się je docina i montuje. Innowacyjnością zaś jest właśnie fuga, której rolę odgrywa klej montujący, takie 2w1. Klej-fuga jest dostępna w różnych kolorach więc bezproblemowo można wybrać tą najbardziej pasującą.Data dodania komentarza: 09.12.2021, 21:52Źródło komentarza: Detal wieńczy dzieło, czyli prawie wszystko, co trzeba wiedzieć o fugowaniuAutor komentarza: WandziaTreść komentarza: Użytkuję sprzęt AGD firmy Solgaz i jestem bardzo zadowolona z ich innowacyjnych rozwiązań, który nie tylko przyczyniają się do oszczędności w domowym budżecie ale i samoczynnie włączają okap kuchenny po wykryciu gotowania. Już nie mam problemu, ze zapomniałam, a jak mi się przypomniało to miałam brudne ręce i okap nadawał się do ponownego mycia. Jeżeli chodzi o sprzątanie to w kuchni nie mam już tłustego osadu na szafkach gdyż kuchenka gaz pod szkłem to wyeliminowała.Data dodania komentarza: 09.12.2021, 21:42Źródło komentarza: Świąteczne gotowanie na gazieAutor komentarza: PawełTreść komentarza: Ghost pepper byłby super ale za słodki jak dla mnie i mojej rodzinki. Ale wkońcu znalazłem jakiś ostry sos który jest ostry...Data dodania komentarza: 28.11.2021, 23:34Źródło komentarza: Zestaw sosów bardzo ostrych – piekielne trio od Roleski
Reklama