Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Drzwi do bajkowego świata otwarte dłużej

Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie zaprasza wszystkich do świata twórczości wybitnego ilustratora, Jana Marcina Szancera, na którego rysunkach wychowały się pokolenia dzieci i młodzieży. Dobra informacja dla tych, którzy nie mieli okazji zobaczyć wystawy „Szancer, wyobraź sobie!” – została przedłużona do 3 kwietnia 2022 roku.
Drzwi do bajkowego świata otwarte dłużej

Wystawa przeznaczona jest dla całych rodzin. Ucieszy zarówno dorosłych wychowanych na ilustracjach Jana Marcina Szancera, jak również dzieci. Dla tych drugich przygotowano bardzo wiele atrakcji, m.in. wystawę kostiumów, gdzie można się przebierać i odgrywać scenki jak w teatrze cieni, puzzle z rysunkami z bajek czy ścianę niewidocznych strachów. Linia narracyjna skierowana dla dorosłych obejmuje m.in. opowieści o losach Szancera oraz skomplikowanych i dramatycznych doświadczeniach polskich Żydów w XX wieku. W polskiej ilustracji dziecięcej Jan Marcin Szancer to człowiek znany przede wszystkim z wielobarwnych ilustracji utrzymanych w baśniowym klimacie. Jednak jego biografia, naznaczona dwiema wojnami światowymi i antyżydowskimi represjami, daleka jest od bajkowej historii. Dzięki takiej scenografii cała rodzina znajdzie coś dla siebie. Każdy może poczuć się jak bohater bajki, opartej na istotnych wydarzeniach z życia rysownika i wraz z nim ćwiczyć swoją wyobraźnię.

 

Wystawa przygotowana przez Żydowskie Muzeum Galicja.

Miejsce: Zamek Książąt Pomorskich, Galeria Wschodnia, wejście J (poziom -1).

Godziny otwarcia: Galeria czynna od wtorku do niedzieli w godz. 10:00 – 18:00.

Bilety: 4 zł (ulgowy) i 6 zł do kupienia na stronie http://bilety.zamek.szczecin.pl

oraz w kasie Zamku (wejście A z Dużego Dziedzińca, I p.) i w Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej (wejście I z Dziedzińca Menniczego).


Szancer

Szancer - baner wydarzenia

Szancer - baner wydarzenia


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
bezchmurnie

Temperatura: 23°CMiasto: Gryfice

Ciśnienie: 1015 hPa
Wiatr: 14 km/h

Reklama
Komentarze
Autor komentarza: KonradTreść komentarza: Haha kolejna? Ile tego jeszcze jest. Normalnie jak grzyby po deszczu co dla mnie jest wgl niezrozumiałe skoro dwarfs fortune jest legalnie online a do tego ładnie oddajeData dodania komentarza: 28.04.2022, 01:44Źródło komentarza: Trzebiatów – to kolejna miejscowość gdzie KAS zamknęła nielegalny hazardAutor komentarza: soniaTreść komentarza: Przy alergii na kurz i roztocza sprawdza mi się roomba, oczyszczacz i nawilżacz powietrza. Dzięki temu lepiej mi się oddycha, nie mam napadów kaszlu ani przewlekłego kataru. Pościel i ręczniki wymieniam co tydzień piorąc je w wysokiej temperaturze, żeby wybić alergeny. Data dodania komentarza: 13.01.2022, 20:12Źródło komentarza: Nie daj się alergii we własnym domu! Autor komentarza: MariannaTreść komentarza: W małych pomieszczeniach należy postawić na praktyczne rozwiązania, które ułatwią nam gotowanie i zabiorą mniej miejsca. U mnie świetnym rozwiązaniem okazał się sprzęt AGD Solgaz, który jest w umieszczony w zabudowie. Dzięki temu kuchnia zyskała lekką linię i nowoczesny styl, a piekarnik SP-34-PM łączy w sobie funkcję trzech urządzeń co w małych przestrzeniach jest bardzo cenne.Data dodania komentarza: 13.12.2021, 22:49Źródło komentarza: Jak zaaranżować minimalistyczną kuchnię?Autor komentarza: SylwiaTreść komentarza: Nigdy nie myślałam, ze odważ się kłaść płytki aż do momentu gdy zapragnęłam zmiany w mieszkaniu. W salonie i przedpokoju położyłam płytki z elastycznego klinkieru Elastolith. Dzięki nim uzyskałam przepiękny efekt cegły na ścianie. Praca z nimi to czysta przyjemność ponieważ łatwo się je docina i montuje. Innowacyjnością zaś jest właśnie fuga, której rolę odgrywa klej montujący, takie 2w1. Klej-fuga jest dostępna w różnych kolorach więc bezproblemowo można wybrać tą najbardziej pasującą.Data dodania komentarza: 09.12.2021, 21:52Źródło komentarza: Detal wieńczy dzieło, czyli prawie wszystko, co trzeba wiedzieć o fugowaniuAutor komentarza: WandziaTreść komentarza: Użytkuję sprzęt AGD firmy Solgaz i jestem bardzo zadowolona z ich innowacyjnych rozwiązań, który nie tylko przyczyniają się do oszczędności w domowym budżecie ale i samoczynnie włączają okap kuchenny po wykryciu gotowania. Już nie mam problemu, ze zapomniałam, a jak mi się przypomniało to miałam brudne ręce i okap nadawał się do ponownego mycia. Jeżeli chodzi o sprzątanie to w kuchni nie mam już tłustego osadu na szafkach gdyż kuchenka gaz pod szkłem to wyeliminowała.Data dodania komentarza: 09.12.2021, 21:42Źródło komentarza: Świąteczne gotowanie na gazieAutor komentarza: PawełTreść komentarza: Ghost pepper byłby super ale za słodki jak dla mnie i mojej rodzinki. Ale wkońcu znalazłem jakiś ostry sos który jest ostry...Data dodania komentarza: 28.11.2021, 23:34Źródło komentarza: Zestaw sosów bardzo ostrych – piekielne trio od Roleski
Reklama