Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama eko zywnosc

Drzwi do bajkowego świata otwarte dłużej

Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie zaprasza wszystkich do świata twórczości wybitnego ilustratora, Jana Marcina Szancera, na którego rysunkach wychowały się pokolenia dzieci i młodzieży. Dobra informacja dla tych, którzy nie mieli okazji zobaczyć wystawy „Szancer, wyobraź sobie!” – została przedłużona do 3 kwietnia 2022 roku.
Drzwi do bajkowego świata otwarte dłużej

Wystawa przeznaczona jest dla całych rodzin. Ucieszy zarówno dorosłych wychowanych na ilustracjach Jana Marcina Szancera, jak również dzieci. Dla tych drugich przygotowano bardzo wiele atrakcji, m.in. wystawę kostiumów, gdzie można się przebierać i odgrywać scenki jak w teatrze cieni, puzzle z rysunkami z bajek czy ścianę niewidocznych strachów. Linia narracyjna skierowana dla dorosłych obejmuje m.in. opowieści o losach Szancera oraz skomplikowanych i dramatycznych doświadczeniach polskich Żydów w XX wieku. W polskiej ilustracji dziecięcej Jan Marcin Szancer to człowiek znany przede wszystkim z wielobarwnych ilustracji utrzymanych w baśniowym klimacie. Jednak jego biografia, naznaczona dwiema wojnami światowymi i antyżydowskimi represjami, daleka jest od bajkowej historii. Dzięki takiej scenografii cała rodzina znajdzie coś dla siebie. Każdy może poczuć się jak bohater bajki, opartej na istotnych wydarzeniach z życia rysownika i wraz z nim ćwiczyć swoją wyobraźnię.

 

Wystawa przygotowana przez Żydowskie Muzeum Galicja.

Miejsce: Zamek Książąt Pomorskich, Galeria Wschodnia, wejście J (poziom -1).

Godziny otwarcia: Galeria czynna od wtorku do niedzieli w godz. 10:00 – 18:00.

Bilety: 4 zł (ulgowy) i 6 zł do kupienia na stronie http://bilety.zamek.szczecin.pl

oraz w kasie Zamku (wejście A z Dużego Dziedzińca, I p.) i w Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej (wejście I z Dziedzińca Menniczego).


Szancer

Szancer - baner wydarzenia

Szancer - baner wydarzenia


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zachmurzenie duże

Temperatura: 14°CMiasto: Gryfice

Ciśnienie: 1000 hPa
Wiatr: 22 km/h

Reklamaeko zywnosc
Komentarze
Autor komentarza: JCChTreść komentarza: A gdzie hydrolodzy? Ekosystem Odry to nie tylko biocenoza, ale również środowisko nieoźywione fizyczne i chemiczne. Nic nie wiemy o dynamice wód przy jej niskim stanie!!!Data dodania komentarza: 22.08.2022, 21:44Źródło komentarza: Zachodniopomorscy naukowcy: bez z nas rządzący sobie nie poradząAutor komentarza: Tomasz ChojnowskiTreść komentarza: BYŁEM WIDZIAŁEM JESTEM PEŁEN UZNANIA !!!Data dodania komentarza: 02.08.2022, 17:02Źródło komentarza: Susanne Moison i Piotr Piętal - Gwiazdami Gryfickiego Lata MuzycznegoAutor komentarza: lechTreść komentarza: Działacze PSL liczą na wsparcie świętego - no cóż wiara czyni cuda.Data dodania komentarza: 15.07.2022, 08:07Źródło komentarza: SP Modlimowo organizatorem Wojewódzkiego Zjazdu Rodziny Szkół im. Jana Pawła IIAutor komentarza: KonradTreść komentarza: Haha kolejna? Ile tego jeszcze jest. Normalnie jak grzyby po deszczu co dla mnie jest wgl niezrozumiałe skoro dwarfs fortune jest legalnie online a do tego ładnie oddajeData dodania komentarza: 28.04.2022, 01:44Źródło komentarza: Trzebiatów – to kolejna miejscowość gdzie KAS zamknęła nielegalny hazardAutor komentarza: soniaTreść komentarza: Przy alergii na kurz i roztocza sprawdza mi się roomba, oczyszczacz i nawilżacz powietrza. Dzięki temu lepiej mi się oddycha, nie mam napadów kaszlu ani przewlekłego kataru. Pościel i ręczniki wymieniam co tydzień piorąc je w wysokiej temperaturze, żeby wybić alergeny. Data dodania komentarza: 13.01.2022, 20:12Źródło komentarza: Nie daj się alergii we własnym domu! Autor komentarza: MariannaTreść komentarza: W małych pomieszczeniach należy postawić na praktyczne rozwiązania, które ułatwią nam gotowanie i zabiorą mniej miejsca. U mnie świetnym rozwiązaniem okazał się sprzęt AGD Solgaz, który jest w umieszczony w zabudowie. Dzięki temu kuchnia zyskała lekką linię i nowoczesny styl, a piekarnik SP-34-PM łączy w sobie funkcję trzech urządzeń co w małych przestrzeniach jest bardzo cenne.Data dodania komentarza: 13.12.2021, 22:49Źródło komentarza: Jak zaaranżować minimalistyczną kuchnię?
Reklama