Jak wymienić uszczelki do bram garażowych? Kiedy wymienić całą bramę?

Konserwacja bramy garażowej pozwoli nam utrzymać ją w pełni sprawności. Przychodzi jednak moment, kiedy decydujemy się na wymianę całej bramy. Jak więc wygląda przebieg takiego procesu?
  • 02.10.2019 09:00
  • Autor: Grupa Tipmedia
Jak wymienić uszczelki do bram garażowych? Kiedy wymienić całą bramę?

Bramy garażowe z napędem – gwarancja komfortu

Jeśli decydujemy się na wymianę bramy garażowej to zazwyczaj chcemy zastąpić ją modelem segmentowym z napędem. Takie rozwiązanie jest bardzo wygodne. Możemy bowiem otwierać ją bez wysiadania z auta. Dodatkowo szczelność takiej instalacji pozwala nam na docieplenie budynku. Za wymianą mogą stać także względy estetyczne, np. dopasowanie koloru bramy do koloru elewacji budynku. Sam proces wymiany musimy rozpocząć od demontażu starej bramy. Następnie musimy przygotować otwór garażowy, który będzie zachowywał piony i poziomy.

Wszelkie krzywizny, szczególnie te wynikające z nierównej posadzki mogą nam utrudnić, bądź uniemożliwić montaż bramy garażowej. Przed wyjęciem starej ościeżnicy i skrzydeł zwróćmy uwagę, czy ich demontaż nie spowoduje uszkodzenia ściany. Jeśli nie mamy pewności, to możemy użyć tymczasowych podpór. Demontaż drewnianych elementów najlepiej rozpocząć od nacięcia ościeżnicy w dwóch miejscach. Do usunięcia wersji metalowej najlepiej użyć szlifierki kątowej.

Kolejnym krokiem będzie naprawa uszkodzeń w ścianach. Możemy je po prostu przemurować lub przygotować opaskę z pełnej cegły. To rozwiązanie umożliwi nam wzmocnienie ściany oraz solidny montaż prowadnic. Ubytki w posadzce natomiast możemy uzupełnić za pomocą zaprawy naprawczej. Dopiero wówczas możemy przystąpić do tynkowania. Po zakończonych pracach przystępujemy do montażu nowej bramy.

Od prowadnic po uszczelki do bram garażowych

Instalację rozpoczynamy od montażu ościeżnicy. Wykonuje się to wewnątrz otworu wjazdowego. Ościeżnice należy przytwierdzić do ścian by stanowiły stabilny szkielet całej konstrukcji. Następnie do sufitu przytwierdzamy prowadnice. Pamiętajmy, by utrzymywać poziom. Bez tego brama nie będzie prawidłowo funkcjonować. Panele bramy wkładamy na prowadnice od dołu i łączymy je zawiasami. Po włożeniu ostatniego panelu pora na montaż uszczelki do bram garażowych.

Gwarantuje ona dobre przyleganie bramy do posadzki i zapobiega przenikaniu wody. Dlatego warto zadbać o uszczelki odpowiedniej jakości. Taki produkt możesz zobaczyć tutaj http://www.firmaskowronski.pl/19/uszczelki-bram-garazowych. Uszczelki do bram garażowych wykonane z wysokiej jakości PCV oraz kauczuku będą najlepszym rozwiązaniem. Na koniec pozostaje zamontować i naciągnąć sprężyny odpowiedzialne za podnoszenie bramy. Jeśli wszystko będzie zrobione prawidłowo, brama otwarta do połowy zatrzyma się.

Materiał partnera


test