Jak działa stacja pary?

Generator pary zwany też stacją parową  to zaawansowany następca tradycyjnego żelazka parowego. Warto wiedzieć, że  sama stopa nie wytwarza pary, a jedynie jest elementem, który ją transportuje i rozprowadza po prasowanej tkaninie przez otwory parowe.  W takim razie jak działa stacja pary? Odpowiedź zamieszczamy w artykule poniżej.
  • 19.11.2020 11:00
  • Autor: Grupa Tipmedia
Jak działa stacja pary?

 

Czym jest generator pary?

Stacja parowa jest sprzętem, który służy przede wszystkim do prasowania, ale także do odświeżania ubrań które były wyprasowane ale straciły swój fason poprzez długie wiszenie w szafie. Mechanizm wykorzystuje gorącą parę wodną, która jest wytwarzana w specjalnym bojlerze i transportowana pod wpływem wysokiego ciśnienia. Co ciekawe samo prasowanie można wykonywać w dowolnej płaszczyźnie – zarówno w poziomie, jak i w pionie. Ułatwia to dbanie i nadawanie nienagannego wyglądu dla falbanek, plis i innych wzorów na ubraniach. Korzystając z takiego sprzętu nie trzeba martwić się o regulację temperatury. Dodatkowo producenci oferują dedykowane tryby pracy, które można dopasować do własnych preferencji.

Jak działa stacja parowa?

Stacja parowa pobiera energię z gniazdka elektrycznego. Dodatkowo jest zaopatrzona w duży zbiornik na wodę, systemem łatwego odkamieniania wody aby cząsteczki kamienia nie osiadały we wnętrzu stacji pary oraz w intuicyjny panel sterowania. Z bazy wychodzi specjalny wąż. Na jego końcu podłączone jest żelazko. Przypomina ono klasyczną wersję. Różnica związana jest z jego wielkością. Ten element jest zdecydowanie mniejszy i lżejszy od tradycyjnego rozwiązania. Szczególnie lekkie są generatory pary Philips, o których można poczytać również tutaj: ranking-generatorpary.pl/generator-pary-philips/

Generator pary - funkcjonowanie krok po kroku

Po podłączeniu stacji parowej i uzupełnieniu zbiornika wodą sprzęt zaczyna się nagrzewać. Ten etap trwa zazwyczaj około dwóch minut. Następnie bojler zaczyna wytwarzać parę pod bardzo wysokim ciśnieniem. W zależności od konkretnego modelu, wartości te wahają się od 5 do 8 barów. Fakt, że para wytwarzana jest w stacji bazowej jest niezwykle ważny. Taki mechanizm zdecydowanie podnosi wydajność i możliwości urządzenia. Po naciśnięciu odpowiedniego przycisku para natychmiastowo doprowadzana jest wężem do  stopy, dzięki czemu można rozpocząć pracę.

Tak nieskomplikowany system to świetne rozwiązanie, które znajdzie swoje zastosowanie w każdym gospodarstwie domowym. Para wnikająca w głąb tkaniny z ogromną precyzją rozprostowuje wszystkie włókna. Dodatkowo cały proces jest wygodny, szybki i bardzo wydajny. Warto więc przemyśleć taki zakup, który zmienia życie na lepsze.

 


test