Dlaczego warto zacząć robić na drutach

Robienie na drutach kojarzy się głównie z domeną naszych babć. Jednak aktualnie staje się jednym z bardziej popularnych i relaksujących hobby. Uważasz, że to zajęcie totalnie nie dla Ciebie? Możesz się zdziwić. Ponieważ istnieje co najmniej 5 powodów, dla których powinieneś lub powinnaś się podjąć właśnie nauki robienia na drutach. Zaciekawieni? Zapraszamy do lektury.
  • 27.05.2020 13:00
  • Autor: Grupa Tipmedia
Dlaczego warto zacząć robić na drutach

Potrzebujesz tylko drutów i włóczki

Jedną z trudniejszych rzeczy do przeskoczenia, jeżeli mowa o pasjach, jest ich koszt. Często musimy zaprzestać robienia czegoś, co nam sprawia przyjemność, tylko ze względu na stan naszego portfela. Tutaj to się nie zdarzy, ponieważ w przypadku robótek ręcznych, potrzebujemy tylko i wyłącznie drutów oraz włóczki. Nie są to narzędzia bardzo kosztowne i o ile włóczka rzeczywiście szybko się kończy, to drutów możemy nie wymieniać latami, oczywiście, jeśli chcemy dziergać ciągle tą samą grubością. Dobrej jakości włóczki oraz kordonki, które są jeszcze trwalsze dzięki swojemu ciaśniejszemu splotowi, możemy znaleźć tutaj: https://zamotane.pl/pl/c/Kordonki/14. Pamiętajmy, że kordonek maxi starczy nam na dłuższy okres, a kordonek stokrotka będzie idealnym rozwiązaniem, gdy mamy zamiar tworzyć serwetki, czy obrusy.

Możemy robić na drutach dosłownie wszędzie

Mało które hobby nie wymaga konkretnej przestrzeni, a z robieniem na drutach jest tak, że możemy to robić dosłownie wszędzie. W naszym pokoju, na tarasie, w parku – naprawdę tam, gdzie nam się żywnie podoba, ponieważ każde miejsce będzie odpowiednie, żeby się zrelaksować przy tworzeniu czegoś nowego za pomocą dwóch drutów i kawałka włóczki.

Możliwość nieograniczonego prucia

Nieraz zdarzy nam się jakaś pomyłka, zwłaszcza na początku. To hobby jest o tyle wyjątkowe, że to, co zepsuliśmy, nie idzie od razu na zmarnowanie. Możemy błądzić w nieskończoność, ponieważ za każdym razem, gdy nam coś nie wyjdzie, możemy popruć dany rząd i zacząć od początku. Kolejną ogromną zaletą jest niemarnowanie włóczki, ponieważ jeśli dana robótka nam się znudziła, możemy ją całą rozpruć i z tej samej włóczki wykonać coś zupełnie innego. Zwolennicy trendu zero waste będą zachwyceni.

Relaksacja

Naukowcy udowodnili, że kompletne oddawanie się jednej czynności, skupianie się tylko wyłącznie na niej sprawia, że nasz umysł odpoczywa, relaksuje się. To nie oglądanie seriali, w których musimy się skupiać na fabule, daje nam odprężenie, to właśnie skupianie się na jednej rzeczy, tak jak w przypadku robienia na drutach, odpływamy, zapominamy o codziennych troskach i dajemy całkowity reset naszemu ciału, a zwłaszcza umysłowi.

Możliwość rozszerzenia kręgów znajomych

Kolejną sprawą jest oczywiście nowe otoczenie, które jest zafascynowane dziewiarstwem, tak jak Ty. Nie ma nic przyjemniejszego od dzielenia się pasją. Dzięki licznym kontom i fanpage’om na portalach społecznościowych możemy łączyć się bez względu na to, ile dzieli nas kilometrów. A wymienianie się swoimi doświadczeniami, pomysłami, czy trudnościami jest jedną z przyjemniejszych rzeczy związanymi z dzierganiem.

 

Robienie na drutach może wydawać się czymś zamierzchłym, jednak istnieje co najmniej 5 powodów, które zostały wymienione powyżej, dla których warto zacząć tę dziewiarską przygodę.

--- Artykuł sponsorowany ---


test