Zakup ciśnieniomierza

Pomiar ciśnienia tętniczego krwi to jeden z elementów diagnostyki pacjenta, który można wykonywać również samodzielnie, w warunkach domowych. Sprzęt medyczny konieczny do wykonania takiego badania to ciśnieniomierz. Jak dokonać jego wyboru, aby pomiary były właściwie i spełniał on wszystkie konieczne funkcje?
  • 24.01.2019 11:00
  • Autor: Grupa Tipmedia
Zakup ciśnieniomierza

Rodzaje ciśnieniomierzy

Na rynku dostępnych jest wiele modeli ciśnieniomierzy. Choć tego typu produkt kupić można nawet w zwykłym markecie, lepiej zaopatrzyć się u sprzedawcy oferującego profesjonalne wyposażenie medyczne. Jest wtedy pewność niezawodności sprzętu, a także zgodności jego parametrów ze specyfikacją. Zasadniczo, ze względu na sposób pomiaru ciśnieniomierze podzielić można na:

  • cyfrowe

    • półautomatyczne,

    • automatyczne,

  • analogowe

Oprócz tego wyróżnić można ciśnieniomierze z rękawem zakładanym na ramię lub nadgarstek, a także przeznaczone do celów domowych lub klinicznych. Ciśnieniomierze analogowe mogą mieć duże, czytelne skale jak model HEINE Gamma XXL-LF, które idealnie sprawdzą się w przychodniach, szpitalach czy prywatnych praktykach lekarskich. Ciśnieniomierze cyfrowe w wyższych modelach oferują oprócz dokładnego pomiaru również dodatkowe funkcje, takie jak zapamiętywanie pomiarów dla kilku osób czy analiza wyników na komputerze. OMRON M10-IT posiada również inteligentne dopasowanie ciśnienia w rękawie, skracającego czas pomiaru do minimum.

Jak dopasować ciśnieniomierz do potrzeb?

Sprzęt medyczny powinien mieć odpowiednie certyfikacje i testy, aby mógł być bez obaw użytkowany przez osoby wymagające regularnych badań. Być może jeżeli pomiar ciśnienia ma być jedynie sporadyczny i wykonywany w celach kontrolnych, wystarczy prosty model ciśnieniomierza bezobsługowego. W przypadkach, kiedy ciśnieniomierz ma być stosowany stale, do regularnych pomiarów, warto zadbać, by był najwyższej jakości. Sprzęty analogowe, jeżeli są umiejętnie wykorzystywane, cechują się zwykle największą dokładnością pomiaru. Prosty wariant ciśnieniomierza CA-MI model 50 albo 130, a także HEINE Gamma G5 czy G7 to modele umożliwiające pomiar klasyczną metodą osłuchową, nadające się do zastosowań klinicznych.

ciśnieniomierz

Osoby starsze, niepełnosprawne bądź niemające odpowiedniego przeszkolenia, powinny zdecydować się na ciśnieniomierz cyfrowy. Najprostsze modele automatyczne, na przykład Novama First czy Liny Easy cechuje łatwość użytkowania i trwałość, jednocześnie posiadają odpowiednie certyfikaty i testy, dzięki którym można mieć pewność co do dokładności pomiaru. Wyższe modele posiadają dodatkowo duży, czytelny wyświetlacz - MEDEL Elite MY14 czy funkcje alarmu przy zbyt wysokim ciśnieniu albo nieregularnym biciu serca jak w modelu NOVAMA Home. Wszystkie modele ciśnieniomierzy dostępne są w sklepie ze sprzętem medycznym www.ronomed.com.pl.

Zalety ciśnieniomierzy cyfrowych i analogowych.

Ciśnieniomierze analogowe i cyfrowe mają zalety zależne od modelu. Ze względu na dokładność pomiaru, do zastosowania profesjonalnego na wyposażenie medyczne różnych placówek najlepiej nadadzą się modele analogowe. Do szybkich pomiarów kontrolnych w tego typu placówkach czy aptekach lub domach opieki sprawdzą się doskonale modele elektroniczne, w pełni zautomatyzowane. Cechują się prostotą obsługi i czytelnym wynikiem. W zastosowaniu domowym najczęściej wybierane są obecnie również modele cyfrowe, ze względu na rozbudowane funkcje diagnostyczne.


 

Ronomed Sp. z o.o. Sp.k.

ul. Przyjaźni 52/1U

53-030 Wrocław

tel. 713461886

--- Artykuł sponsorowany ---


test