Dlaczego krem do twarzy występuje w wersji na dzień i na noc?

Chociaż na drogeryjnych półkach znajduje się naprawdę sporo kosmetyków, to tak naprawdę tylko niewiele z nich dołączą do naszej codziennej rutyny. Są jednak takie grupy produktów, których przeznaczenie nie do końca jest znane lub które zaskakują swoją formą. Coraz więcej pojawia się pytań dotyczących tego, czym różni się krem do twarzy na dzień od tego, który przeznaczony jest do aplikowania na noc oraz jaką rolę w tym wszystkim pełni serum?
  • 02.09.2021 09:00
  • Autor: Grupa Tipmedia
Dlaczego krem do twarzy występuje w wersji na dzień i na noc?

 

 

Dlaczego pielęgnacja skóry bywa skomplikowana?

Pielęgnacja twarzy każdego człowieka powinna być dostosowana do jego potrzeb. Cery mogą być różne, dlatego starajmy się nie kopiować jeden do jednego schematów, co do których nie mamy pewności. Tak duża rozbieżność oraz różnorodność spowodowana jest przede wszystkim możliwościami, jakie odkryliśmy poprzez bliższe poznawanie skóry. Lubimy też nieco inne składniki aktywne, sposoby aplikacji oraz to, jak dużo produktów stosujemy podczas standardowej rutyny powtarzanej rano i wieczorem. Właśnie dlatego może się wydawać, że pielęgnacja cery bywa skomplikowana, ale nie jest to do końca prawdą.

 

Krem do twarzy na dzień a na noc

Konsumenci zastanawiają się, po co rozdzielenie na krem do twarzy na dzień oraz na ten, który aplikujemy na noc. Czy jest to sposób na zachęcenie ludzi do częstszych zakupów? Otóż podział ten ma rację bytu i nie jest tylko fanaberią. W czasie dnia coraz częściej nosimy makijaż, a kosmetyki kolorowe potrzebują bardzo delikatnej bazy w postaci kremu, który szybko się wchłania i zapewnia przyczepność. Rano bez przeszkód zastosujemy także serum do twarzy. Jest lżejsze i szybciej się wchłania. 

 

Krem na dzień różni się od wariantu na noc nie tylko możliwością wykonania makijażu (takiego, który nie spłynie po kilku godzinach), ale jednocześnie składem i konsystencją. Rozwiązania, które wykorzystujemy w wieczornej pielęgnacji, zazwyczaj są gęstsze i bogatsze pod względem obecności składników aktywnych, ponieważ to właśnie nocą nasza skóra potrzebuje szansy na pełną regenerację.

 

Czym różni się krem do twarzy a serum do twarzy?

Na rynku kosmetycznym znajduje się tak wiele kosmetyków zarówno do pielęgnacji, jak i do makijażu, że czasami trudno jest podjąć właściwą decyzję podczas zakupu. Tak duża różnorodność w wielu sytuacjach nie jest przypadkowa. Nasze cery są skrajnie różne, a ich potrzeby stale się zmieniają. Inny krem do twarzy sprawdzi nam się latem, a inny zimą. Są też i takie typy skóry, które nie wymagają zbyt wiele. Nierzadko wystarczy dobre serum do twarzy, które będzie stosowane przez cały rok. 

 

Nierzadko ważna jest po prostu konsystencja kosmetyku. Dla przykładu: krem najczęściej rozprowadza się nieco trudniej niż serum do twarzy. Związane jest to z rodzajem formuły. Pod tym względem także mamy przeróżne upodobania, przez co produkty w kosmetyczce różnią się od tych, które stosuje nasza koleżanka. 

 

Czym jeszcze różni się krem do twarzy od serum? W przypadku drugiego preparatu jesteśmy w stanie uzyskać silne działanie, ale przy lekkiej konsystencji. Ponadto warto zwrócić też uwagę na kolejność aplikacji. Stosując krem na krem, istnieje prawdopodobieństwo, że nasze gruczoły łojowe zostaną zatkane. Chyba że jest to kosmetyk przede wszystkim ochronny z filtrem UV. Tymczasem jeżeli najpierw rozprowadzimy na buzi kilka kropel serum do twarzy, to efekty będą lepsze i ciekawsze.

Materiał zewnętrzny


test