Dofinansowanie do instalacji fotowoltaicznej – ile zyskasz w 2021 roku?

Liczba złożonych w ubiegłym roku wniosków o dofinansowanie do instalacji fotowoltaicznej to rewelacyjny dowód na to, że słońce to bardzo popularne źródło energii odnawialnej, z którego chce korzystać coraz więcej osób. Podobnie jest w przypadku firm – starają się, mimo kryzysu, uzyskać fundusze na instalację fotowoltaiki, która nie tylko znacznie ograniczy wysokość płaconych rachunków, ale dodatkowo sprawi, że wizerunek Twojego przedsiębiorstwa będzie bardziej proekologiczny.
  • 28.09.2021 11:00
  • Autor: Grupa Tipmedia
Dofinansowanie do instalacji fotowoltaicznej – ile zyskasz w 2021 roku?

Czy opłaca się korzystać z dofinansowania na odnawialne źródła energii?

Unia Europejska już kilka lat temu nadała pewne wytyczne, które powinny obowiązywać na całym obszarze państw członkowskich. Polska jednak jeszcze nie spełnia owych norm. By sprostać wymaganiom, nasz kraj i rządzący robią co mogą, by zachęcić ludzi, a także duże firmy do zamontowania instalacji fotowoltaicznych.

Prym wśród dofinansowań i programów wiedzie Mój Prąd, który obecnie ma już swoją trzecią odsłonę. W związku z tym programem przyznano już dofinansowania razem wynoszące ok. 1 miliarda złotych. Głównym założeniem tego wspaniałego programu była możliwość otrzymania zwrotu wynoszącego nawet 50% całkowitych kosztów inwestycyjnych. Jeśli nie udało się zdobyć aż tyle, każdy beneficjent otrzymywał i tak ok. 5000 zł na instalację.

Jakie są obecnie dostępne dotacje na instalacje fotowoltaiczne dla firm?

W bieżącym roku również są dostępne różne programy oferujące dofinansowanie na fotowoltaikę, zarówno dla firm, jak i dla osób fizycznych. Lista najróżniejszych opcji, dzięki którym można zamontować panele fotowoltaiczne bez zbytniego wkładu własnego jest dosyć długa. Prywatni inwestorzy mogą korzystać z ulgi termomodernizacyjnej, z kolei właściciele firm w bieżącym roku mogą skorzystać z programu Energia Plus. Dofinansowanie do fotowoltaiki dla firm to bardzo ważne zagadnienie. Wiadomo bowiem, że przedsiębiorstwa, nawet te małe, mają znacznie większe zapotrzebowanie na prąd, aniżeli zwykły dom jednorodzinny czy małe gospodarstwo rolne.

W obecnym roku każda firma, która zgłosi swój wniosek ma szansę otrzymać zwrot w postaci aż 50% kosztów kwalifikowanych. Istnieje także możliwość otrzymania pożyczki pokrywającej aż 85% kosztów, jednak kredyt ten należałoby spłacić. Warto mieć na uwadze, że wszelkie środki mają prawo skończyć się wcześniej, wszystko zależy od ilości zgłoszonych firm, dlatego trzeba spieszyć się z podejmowaniem decyzji oraz składaniem wniosków.

--- Artykuł sponsorowany ---


test