Grzejniki retro – stylowe i funkcjonalne

Podczas urządzania mieszkania znaczenie maja nawet najmniejsze detale. Nic dziwnego, że wiele osób stara się, by także grzejniki pasowały do ogólnego wystroju – w końcu zajmują dużo miejsca na ścianie. Typowe, białe kaloryfery rzadko pasują do starannych aranżacji. Często dobrym rozwiązaniem są grzejniki retro i inne dekoracyjne akcesoria.
  • 30.07.2020 11:00
  • Autor: Grupa Tipmedia
Grzejniki retro – stylowe i funkcjonalne

Jak wyglądają grzejniki retro?

Jak sama nazwa wskazuje, grzejniki retro mają klasyczny wygląd, przypominający mosiężne instalacje z początku XX wieku. Najczęściej są to dość proste konstrukcje, takie jak prostokątna „rama” i kilka poprzecznych rurek, przez które płynie ciepła woda. Ich ozdobny charakter wynika w znacznej mierze z pięknego wykończenia – mosiądzem lub chromem – i klasycznych kolanek, dzięki którym wyglądają jak autentyczne, zabytkowe instalacje.

Wbrew pozorom grzejniki retro sprawdza się nie tylko we wnętrzach w całości urządzonych w tym stylu. Mogą być także dobrym uzupełnieniem nowoczesnych wnętrz i łazienek. Warto przy tym zadbać o spójność kształtów poszczególnych akcesoriów. Jeżeli grzejnik ma być umieszczony w łazience, dobrze, by cała widoczna armatura – krany czy prysznic – komponowały się z takim grzejnikiem.

Jaką moc grzewczą mają grzejniki retro?

Zdarzają się opinie, że dekoracyjne akcesoria są mniej funkcjonalne od typowych, mających na celu wyłącznie spełnianie swojego zadania. Nie jest to jednak prawdą – zarówno grzejniki retro, jak i te neutralne miewają różne parametry grzewcze. Na stronie https://imers.pl/oferta/grzejniki-retro można znaleźć grzejniki retro zapewniające dobre ogrzewanie i optymalne wykorzystanie energii. Warto więc zwrócić uwagę na takie parametry, jak moc grzejnika i system, dla jakiego został zaprojektowany. W razie wątpliwości można skontaktować się z producentem lub dystrybutorem. Oprócz tego grzejniki miewają różnie zaprojektowane rury doprowadzające ciepłą i odprowadzające zimną wodę. Istnieje kilka standardowych szerokości, dzięki czemu wymiana grzejnika nie musi wiązać się z rozkuwaniem ścian i zmianą rozstawu rur w ścianie.

--- Artykuł sponsorowany ---


test