Kategoryzacja filtrów przemysłowych i komercyjnych

  • 23.11.2018 10:00
  • Autor: Grupa Tipmedia
Kategoryzacja filtrów przemysłowych i komercyjnych

Zastosowanie filtru w przemyśle i w produktach typowo komercyjnych różni się znacznie, a wyznacznikiem wyższej jakości i standardów jest przeważnie wyższa cena. Jakość, którą gwarantują jednak filtry przemysłowe jest niewątpliwie warta wyższej ceny, ponieważ efekty ich pracy są nieporównywalnie wyższe. Przykładem pierwszym z brzegu może być chociażby klasyczny odkurzacz – filtry zastosowane w modelach oferowanych nawet na wyższych półkach cenowych domowego AGD nijak mają się technologicznie i jakościowo do rozwiązań spotykanych np. w odkurzaczach przemysłowych.

 

Rozmaite zastosowanie filtrów

 

To rozróżnienie na filtry przemysłowe i komercyjne jest jednak czysto teoretyczne, gdyż coraz częściej technologie i materiały z różnych dziedzin przemysłu przenikają się wzajemnie. Dzięki temu filtry jeszcze nie tak dawno opracowywane z myślą o zastosowaniu w nowoczesnych maszynach wojskowych czy kosmicznych, dzisiaj dzięki konkurencji są coraz łatwiej dostępne i tańsze, więc pojawiają się już w zwykłych ogólnodostępnych modelach.

Innym przykładem, z którym każdy na pewno spotkał się nie raz, są samochody – ilość filtrów regularnie unowocześnianych i projektowanych przez branżę motoryzacyjną, jest ogromna. A znaczenie niemal każdego filtru w konstrukcji silnika i całego pojazdu jest oczywiste, dlatego producenci oferujący dzisiaj rozmaite filtry przemysłowe muszą być na bieżąco ze wszystkimi technologicznymi i materiałowymi nowinkami, jakie tylko pojawiają się na rynku lub w laboratoriach inżynieryjnych.

 

Filtry do różnych układów

 

Filtr sam w sobie jest jedynie elementem układu i częścią jakiegoś większego procesu, która skupiona jest wyłącznie na oczyszczaniu lub segregowaniu cząsteczek. Mogą to być zarówno cząsteczki płynne jak i w postaci stałej lub lotnej i właśnie ta uniwersalność sprawia, że każdy rodzaj i typ filtra wymaga zupełnie innego podejścia i techniki projektowania czy produkowania. Najbardziej powszechne i potrzebne filtry przemysłowe, to przede wszystkim:

 

  • filtry paliwa i oleju;
  • filtry powietrza i filtry kabinowe;
  • filtry hydrauliczne;
  • osuszacze powietrza.

Mechanika przemysłowa, motoryzacja i automatyka, to gałęzie konstrukcji i inżynierii, które bardzo cenią sobie niezawodność i trwałość proponowanych rozwiązań. W https://pzlsedziszow.pl/ siedemdziesięcioletnie doświadczenie przekłada się na stabilność łańcucha dostaw i zawsze atrakcyjne, konkurencyjne względem rynku ceny.

 

Sprawdzone produkty i odpowiedni serwis

 

Niewątpliwie korzystając z doświadczonego partnera dystrybucyjnego, można liczyć na filtry przemysłowe o wysokim standardzie wykonania i z pełną dokumentacją techniczną. Są to produkty odpowiednio atestowane i certyfikowane oraz posiadające właściwą gwarancję. Klienci decydujący się na zakup takiego filtra chcą mieć pewność, że będzie on długo pełnił swoje funkcje.

Niemniej bez względu na producenta i kartę produktu, warto pamiętać, że filtry poddawane są różnym obciążeniom i pracują czasami w warunkach podwyższonej intensywności czy większego zanieczyszczenia, co po prostu skraca ich żywotność. Regularne wymiany i samo sprawdzanie czy czyszczenie filtrów, jest działaniem, którego nie warto zaniedbywać, gdyż negatywne skutki i konsekwencje w postaci np. usterek całego układu czy awarii mechanizmu, bywają znacznie kosztowniejsze i trudniejsze do usunięcia.

 

--- Artykuł sponsorowany ---


test