Wypełnianie kwasem – czy wstrzykiwanie kwasu hialuronowego jest bezpieczne?

Na jednej ścianie lustro, na drugiej zegar, a pomiędzy siedzisz ty i zastanawiasz się czy jedynym argumentem w negocjacjach z nimi jest skalpel. Otóż nie - są bezpieczniejsze, mniej inwazyjne i bardziej naturalne metody na walkę z przemijającym czasem i oznakami starzenia na twojej twarzy. Najlepszą z nich jest wypełnienie zmarszczek kwasem hialuronowym. Jeśli wciąż masz wątpliwości, co do ewentualnych zagrożeń, przeczytaj poniższy tekst.
  • 09.10.2020 15:00
  • Autor: Grupa Tipmedia
Wypełnianie kwasem – czy wstrzykiwanie kwasu hialuronowego jest bezpieczne?

​Wypełnianie kwasem – czy jest ryzyko?

Kwas hialuronowy to naturalna substancja, którą już posiadasz w swoim ciele, a zabieg wypełniania jedynie uzupełnia coraz szybciej wyczerpujące się zasoby twojej skóry. Z tego powodu, poprawnie wykonana iniekcja jest całkowicie bezpieczna i nie wywołuje reakcji alergicznej. Ważne jest jednak, by zabieg wykonywał lekarz.

​Wypełnianie kwasem – czy to boli?

Twoje osobiste odczucia podczas zabiegu, zależne są od twojej wrażliwości i tego jaki masz próg bólu. Renomowane gabinety kosmetyczne, takie jak https://wspanialecialo.pl/, które mają w ofercie wypełnianie kwasem, zadbają o twój komfort i przeprowadzą zabieg w sposób bezbolesny. Popularną metodą znieczulania, stosowaną przez salony urody, jest nakładanie na twarz specjalnego kremu pół godziny przed zabiegiem.

​Wypełnianie kwasem – skutki uboczne

Po prawidłowo wypełnionym zabiegu, nie będziesz musiała obawiać się powikłań. Jedyne skutki uboczne jakie możesz odczuć przez kilka kolejnych godzin to opuchnięta twarz i skóra zaczerwieniona w miejscach, które zostały wypełnione. Skóra może także być przez jakiś czas nadwrażliwa i swędząca. Wszystko to jednak ustępuje bardzo szybko. Efekt odmłodzenia widoczny jest od razu po zabiegu i utrzymuje się nawet przez dwa lata, więc ten lekki dyskomfort jest niewielką ceną za spektakularne rezultaty.

​Wypełnianie kwasem – przeciwwskazania

Na zabieg wypełniania kwasem nie powinny decydować się matki karmiące, ani oczekujące dziecka. Zrezygnować też muszą osoby chorujące na nowotwory i choroby układu immunologicznego. Opryszczka, trądzik i inne stany zapalne skóry również stanowią przeszkodę, więc jeśli zauważasz u siebie te dolegliwości, przełóż wizytę w gabinecie medycyny estetycznej na czas, kiedy uporasz się z problemami skórnymi.

Materiał Partnera


test