Żeliwne wkłady kominkowe - dwustronne ciepło i długowieczność kominka

Chociaż zimy w Polsce są coraz łagodniejsze i trwają krócej niż trzy dekady temu, nadal lokalny klimat sprawia, że ogrzewanie domu jest elementem niezbędnym do tego, aby komfortowo mieszkać. Polacy coraz częściej starają się też o to, aby źródło ciepła stało się nie tylko praktycznym, ale też wizualnym uzupełnieniem wnętrza. Dlatego do popularności wracają kominki z żeliwnymi wkładami.
  • 25.11.2019 18:00
  • Autor: Grupa Tipmedia
Żeliwne wkłady kominkowe - dwustronne ciepło i długowieczność kominka

Gwarancja nieustannego ciepła

W przeciwieństwie do kominków elektrycznych albo biokominków, wkłady żeliwne cechują się innym sposobem oddawania do otoczenia ciepła. Aż jedna trzecia energii cieplnej jest przekazywania do pomieszczenia przez szybę, a pozostałe dwie trzecie przez specjalne kanały kominowe rozprowadzające je po reszcie domu. Dlatego modele z żeliwnymi wkładami kominkowymi jak  https://sklep.komo.pl/wklady-kominkowe-zeliwne zaleca się montować w największym pomieszczeniu w domu. Tylko w ten sposób będzie można maksymalnie i bez strat grzewczych wykorzystać całe wytwarzane przez kominek ciepło.

 

Różnorodność modeli

Na rynku dostępnych jest kilkadziesiąt podstawowych modeli wkładów żeliwnych, które mają moc najczęściej około 10-12 kW i charakteryzują się zróżnicowaną szerokością od kilkudziesięciu centymetrów do nawet ponad metra. Pełną dowolność konfiguracyjną stanowią też przednie otwierane drzwiczki (jedno lub dwuskrzydłowe), różne rodzaje szyby (płaskie, panoramiczne, pryzmatyczne) oraz widoczność ognia (z jednej, z dwóch lub z trzech stron). Żeliwne wkłady kominkowe mogą być również wykonane w systemie spalania wtórnego i pokrywane są specjalną ognioodporną farbą.

 

Mityczna wytrzymałość

Pod względem technicznym żeliwo jest najlepszym materiałem do produkcji kominków ze względu na swoje właściwości grzewcze oraz wytrzymałościowe. Kominki tego typu wytrzymują najdłużej ze wszystkich modeli i to nawet podczas bardzo silnej i regularnej eksploatacji. Dlatego doskonale nadają się do domków jednorodzinnych o kilku kondygnacjach, ponieważ są w stanie przez wiele lat skutecznie ogrzewać bardzo duże budynki z maksymalną wydajnością cieplną. Aby wydłużyć czas ich użytkowania, warto poddawać je regularnej konserwacji i usuwać na bieżąco pojawiające się usterki.

--- Artykuł sponsorowany ---


test